diablo.jpg

DIABLO

Seria: Diablo

Diablo jest niezwykle popularną fabularną grą akcji i zarazem pierwszą odsłoną serii gier z gatunku hack'n'slash, stworzonych przez studio Blizzard Entertainment. Gracze stają w niej do walki z siłami zła, a całość utrzymuje klimat dark fantasy.

Fabuła: Akcja Diablo toczy się w świecie Sanktuarium, który zostaje opanowany przez demony pod przywództwem tytułowego Diablo. Ów Pan Terroru przejmuje kontrolę nad umysłami arcybiskupa Lazarusa oraz władcy królestwa Khanduras, Leorica. Wskutek tych działań miasto Tristam zostaje opanowane przez diabelskie pomioty, a jedynym człowiekiem zdolnym do stawienia im czoła jest książę Aidan.

Rozgrywka: Gracz rozpoczyna rozgrywkę poprzez wybór jednej z trzech postaci: wojownika, łotrzycy lub czarodzieja. Każda z nich ma zupełnie inne umiejętności i podejście do walki. Poruszając się po mieście Tristam oraz jego przyległościach, gracz zwalcza rozmaite bestie, zbierając po nich rozmaite przedmioty ułatwiające dalszą grę oraz punkty doświadczenia wymienialne na nowe umiejętności. Cechą Diablo jest brak kwestii dialogowych w przypadku rozmów z bohateami niezależnymi oraz losowo generowane lochy, co czyni rozgrywkę niepowtarzalną.

Wasza ocena
brak
Oceń grę
Którą platformę oceniasz?
Dane produktu:

Gra na PC

Premiera na Świecie:
Premiera w Polsce:
Wydawca:
Wydawca w Polsce:
Studio:
Wersja językowa:
Angielski
Nośnik i ilość:
brak danych
Screenshoty
Video z gry

Newsy

Piątek, 17 sierpnia 2018
Niedziela, 06 listopada 2016
awatar
Smyku
  06-11-2016 10:12
A miało być tak pięknie... Niestety, początkowe zapowiedzi odnośnie odnowionego Diablo 1 zwiastowały coś zupełnie innego...
Środa, 02 listopada 2016
awatar
Smyku
  02-11-2016 19:12
Do startu BlizzConu pozostało niewiele czasu i nic dziwnego, że niektórzy gracze z entuzjazmem reagują na każdą plotkę.
Czytaj więcej

0 Komentarzy

Proponowane dla Ciebie

UWAGA. STRONA UŻYWA COOKIES!

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.