Twórca Final Fantasy XIV broni gier MMO opartych na subskrypcjach

JohnSnake - 
0osób uważa ten artykuł za ciekawy
Twórca Final Fantasy XIV broni gier MMO opartych na subskrypcjach - gamedot.pl

W wywiadzie dla GamesIndustry International, Yoshida stwierdził że w comiesięcznym abonamencie wciąż tkwi trochę siły. Jego zdaniem, wydawanie gier free-to-play to przepis na szybki, lecz krótkotrwały sukces. Naoki broni Final Fantasy XIV: A Realm Reborn - w jego grze pierwszy miesiąc rozgrywki jest darmowy, ponieważ ma zachęcić graczy do dalszej eksploracji zawartości tego tytułu i przekonać do płacenia abonamentu. Także tutaj developer zauważył błędne rozumowanie innych twórców, którzy tworzą gry które po maksymalnie kilku miesiącach są zmuszone do przejścia na darmowy model rozgrywki w celu poszukiwania szybkiego zarobku. W swojej wypowiedzi Yoshida zapomniał jednak o dwóch ważnych kwestiach. Po pierwsze, Final Fantasy XIV: A Realm Reborn jest drugą edycją tego MMO, ponieważ w pierwszej wersji gra była kompletnie niegrywalna i gdyby nie ryzykowna inwestycja (których to Yoshida nie popiera), to tytuł nie miałby teraz prawie 2 milionów zarejestrowanych użytkowników. Naoki nie wspomina także o zawartości gier MMORPG - przechodzenie kolejnych tytułów na darmowy model nie wiąże się z poszukiwaniem szybkiej kasy, lecz brakiem zainteresowania związanym z nikłym i nieatrakcyjnym contentem.

 

 

 

Źródło: destructoid.com

0 osób dodało komentarz
0osób uważa ten artykuł za ciekawy

0 Komentarzy

JohnSnakeJohnSnakePecetowiec wierny wujkowi Newellowi. Fan sieciówek, 'rogalików' i sandboxów. Serialowy maniak. Wieczny poszukiwacz dobrego kina science-fiction oraz fantasy. Oprócz tego lubi dobre żarcie i jeszcze lepsze piwo. Innymi słowy – typowy nerd.
Napisz do autora

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres [email protected]