THQ Nordic skutecznie odblokowuje sprzedaż swoich gier w Niemczech

YASIU - 
2osoby uważają ten artykuł za ciekawy

Jak wiadomo Niemcy dość surowo traktują wszelką przemoc oraz pozostałe negatywne treści wiadomo od dawna. Jednym z deweloperów mających problem z dystrybucją swoich gier w Berlinie jest THQ Nordic, który jak przyznał zaczął powoli przekonywać kogo trzeba do swoich racji.

Podejście tamtejszych władz idealnie obrazuje ocenzurowany ostatnio nowy Wolfestein w którym trzeba było skasować swastyki zaś sam Hitler został pozbawiony wąsa i tytułu. 

Jeśli zaś chodzi o THQ na liście gier zakazanych u naszych sąsiadów znalazły się takie produkcje jak: Dying Light, oryginalny Doom (odbanowany w 2011 roku), czy Fallout 3 (również odbanowany, ale w 2013 roku).

Co ciekawe firma rozpoczęła jakiś czas temu dość intensywne rozmowy mające na celu dopuścić do sprzedaży tytuły z katalogu wydawcy. Pierwszym, który dostał zielone światło w ubiegłym roku był Red Faction (domyślnie zezwolenie otrzymają wszystkie trzy odsłony). Natomiast teraz z listy produktów szkodliwych zniknęły: Painkiller oraz Painkiller: Battle out of Hell. 

Z tej okazji opublikowano specjalny materiał wideo. 

0 osób dodało komentarz
2osoby uważają ten artykuł za ciekawy

0 Komentarzy

YASIUYASIU
Napisz do autora

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres [email protected]