Sony nie zastrzeże nazwy handlowej "Let's Play"

Orzeł - 
0osób uważa ten artykuł za ciekawy
Sony nie zastrzeże nazwy handlowej "Let's Play"

W ubiegłym tygodniu okazało się, że Sony wystosowało wniosek o zastrzeżenie wyrażenia "Let's Play" jako ich nazwę handlową. 


Jak zapewne większość z was wie, terminu "Let's Play" używają powszechnie youtuberzy, którzy wrzucają do Sieci filmy ze swoich rozgrywek.

 


Pobudki, dla których Sony wystosowało taki wniosek, nie są do końca znane, ale gdyby on przeszedł przez urząd pozytywnie, firma mogłaby zechcieć położyć łapy na prawa do większości filmów na YouTube, otagowanych jako "let's play".

 

 


Jednakże urząd wcale nie zadziałał z powodu wielkiej szlachetności i chęci ochrony społeczności YouTube przed straszną korporacją - po prostu stwierdzono, że taka nazwa handlowa kłóciłaby się z już istniejącym znakiem "LP Let'z Play".


Sony ma jeszcze sześć miesięcy na odwołanie od decyzji urzędu. Nam pozostaje zatem czekać, jak japoński gigant odpowie na odrzucenie wniosku.

 

Źródło: Gameranx

0 osób dodało komentarz
0osób uważa ten artykuł za ciekawy

0 Komentarzy

OrzełOrzełOto ja - domorosły webmaster, koder, przedsiębiorca, dziennikarz oraz wielbiciel gier muzycznych i myszoskoczków. Nocami marzę o tworzeniu gier, ale za dnia skupiam się na innych fajnych i ważnych rzeczach, dla odmiany możliwych do zrealizowania.
Napisz do autora

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres [email protected]