Roboty i dinozaury... czemu branża gier tak kocha roboty i dinozaury?

Cascad - 
0osób uważa ten artykuł za ciekawy
Roboty i dinozaury... czemu branża gier tak kocha roboty i dinozaury? - gamedot.pl

Po wczorajszej konferencji Sony na Paris Games Week, na której masę czasu spędzono na pokazywaniu gry o robo-dinozaurach (Horizon: Zero Dawn), cyborgach (Detroit) i ogólnym śmiganiu po dziczy (niby bez dinozaurów, ale Wild warto wymienić) widać, że branży zachciało się powrotu do korzeni ludzkości... i do częstego zaglądania w daleką przyszłość. A jakby ktoś w to jeszcze wątpił to Crytek robi grę na PlayStation VR o, niespodzianka, oglądaniu dinozaurów z robocikiem latającym nam obok głowy.

 

 

Chyba jeszcze nigdy tak skrajne nurty nie dominowały wśród wydawców. Z jednej strony nadchodzi Deus Ex: Mankind Divided, z drugiej szykuje się Far Cry: Primal. Żołnierze w Call of Duty to już praktycznie roboty napędzane głupotą scenariusza, a ze steamowej czołówki nie schodzi Ark:Survival Evolved. To wspaniała różnorodność i jakby tego było mało, premiera No Man's Sky pogodzi oba światy. W tej grze jednocześnie będziemy spotykać gigantyczne formy życia i roboty broniące fauny i flory, a wszystko to na planetach przypominających podkoloryzowaną Ziemię w czasach gdy istniał jeszcze superkontynent.

 

Obecna sytuacja – czyli współistnienie dwóch trendów, które powinny się teoretycznie wykluczać – to jedna z najlepszych rzeczy jaki spotkały gaming od dawna. Na szczęście minęły już czasy gdy rządziło tylko jedno słuszne podejście do robienia przebojów, czyli na przykład „robimy tylko gry z Drugiej Wojny Światowej!”, „robimy tylko FPS-y!”, „robimy tylko casualowe machanie przed ekranem!”, „robimy swoje Uncharted!”... to były najciemniejsze okresy branży. To w nich upadało najwięcej studiów i zapominano najwięcej marek rzucając się w pogoń za tym co robią wszyscy. Teraz widać ulgę, w modzie są nie gatunki, a settingi w których można pomieścić masę różnych gier. Nareszcie idziemy w stronę, która nie uwstecznia branży.

 

I niech sobie te dinozaury i roboty jeszcze trochę porządzą... a potem ma przyjść czas Średniowiecznych i baśniowych gier. Tego sobie i wam życzę. I jakiegoś FPS-a w klimacie Drugiej Wojny bo wiem, że chcecie.

 

 

0 osób dodało komentarz
0osób uważa ten artykuł za ciekawy

0 Komentarzy

CascadCascad

Prawdziwy entuzjasta gier, który uwielbia z nich szydzić, żartować i nakręcać się na kolejne premiery. Piszę dla was newsy, raporty, recenzje… lubię oryginalne pomysły, dziwactwa i cały czas jestem na czasie. 

Napisz do autora

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres [email protected]