Prezes Square Enix przyznaje, że kocha Hitmana

Darius - 
2osoby uważają ten artykuł za ciekawy
Prezes Square Enix przyznaje, że kocha Hitmana - gamedot.pl

- Jeśli chodzi o Hitmana, osobiście uwielbiam tę grę - mówi Yosuke Matsuda, prezes i dyrektor wykonawczy Square Enix. - Uważam ją za wyjątkową, ale zawsze patrzę na sprawy z perspektywy kosztów i przychodów. W przypadku Hitmana mieliśmy pewne oczekiwania, gdzie ten balans nie został wydajnie osiągnięty - przyznaje.

- Niezależnie od tego czy chodzi o zachodnie studia czy japońskie, w Square Enix niekiedy spotykamy się ze zjawiskiem niewystarczających zasobów. Czułem, że jeśli nie bylibyśmy w stanie kontynuować wydajnego inwestowania w Hitmana, skończyłoby się to zrujnowaniem gry. Znaleźliśmy się więc w trudnej pozycji. Decyzja dotycząca naszego związku z zespołem odpowiedzialnym za Hitmana musiała jednak zostać podjęta - kontynuuje Matsuda.

Jak wiadomo, obie strony ostatecznie się rozeszły, a IO Interactive zachowało prawa do marki Hitman. - Chciałem, żeby kontynuowali tworzenie gry, ale jeśli chodzi o dalsze inwestowanie w nią, stałem na stanowisku, że najlepiej byłoby, gdyby pracowali z innym partnerem - stwierdza szef Square Enix.

- Wierzę, że to już nie byłby Hitman, gdyby nie zrobiło go IO. Kocham tę grę i wierzę, że fani Hitmana uważają go za prawowitego tylko gdy jest zrobiony przez IO. Stwierdziłem więc, że to najlepszy sposób na kontynuowanie gry - Dlatego właśnie wspieraliśmy wykup menedżerski i nie mieliśmy nic przeciwko, by nadal używali marki - dodał Matsuda.

0 osób dodało komentarz
2osoby uważają ten artykuł za ciekawy

0 Komentarzy

DariusDarius
Napisz do autora

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres [email protected]