• Strona główna
  • Newsy
  • Premiera: inno3d prezentuje autorskie karty graficzne z serii geforce rtx 40 super

Premiera: INNO3D prezentuje autorskie karty graficzne z serii GeForce RTX 40 SUPER

TommyLee - 
0osób uważa ten artykuł za ciekawy

 

W sumie poznaliśmy trzy nowe karty graficzne: GeForce RTX 4080 SUPER, GeForce RTX 4070 Ti SUPER oraz GeForce RTX 4070 SUPER. Niebawem układy te trafią do sklepów w znanych już wariantach iCHILL Frostbite, iCHILL Black, iCHILL X3, lub także nieco bardziej konwencjonalnych wydaniach od INNO3D, jak np. X3 i Twin X2,

Firma INNO3D zapowiedziała już, że z nowej serii jedynie GeForce RTX 4080 SUPER dostępny będzie z chłodzeniem wodnym z linii iCHILL Frostbite oraz iCHILL Black. Flagowy model to iCHILL Frostbite Ultra z kompaktową, 1-slotową konstrukcją chłodzenia. Całość wyróżnia się sekcją zasilania w konfiguracji 20+3, jednoczęściową miedzianą chłodnicą, aluminiową płytą osłaniającą laminat oraz systemem podświetlenia LED ARGB.

 

Wariant iCHILL Frostbite Pro to kolejna opcja z wysokiego segmentu, która odznacza się sekcją VRM 20+3, a także płytą backplate z włókna węglowego czy elementami z miedzi chromowanej. Model iCHILL Frostbite optymalizuje rozmieszczenie komponentów dzięki zastosowaniu cieńszych podkładek termicznych i cechuje się chłodnicą z miedzi niklowanej. Wersja iCHILL Black to z kolei hybrydowe rozwiązanie AiO o prostym i jednocześnie estetycznym designie. Układ ten wyposażony jest w radiator 240 mm i dwa wentylatory ARGB
120 mm.Do serii iCHILL X3 zawitają już wszystkie karty graficzne RTX 40 SUPER. Konsumenci mogą liczyć tutaj na masywną, efektowną konstrukcję chłodzenia z trzema wentylatorami 98 mm i dużą komorą parową. Na pokładzie nie zabraknie podświetlenia obsługującego systemy Aura Sync, Mystic Light, Polychrome czy RGB Fusion. Warto wspomnieć także o eleganckiej płycie chroniącej laminat, która dzięki specjalnym wycięciom również ma pozytywny wpływ na kulturę pracy układu.

 

INNO3D X3 OC to kolejna seria kart graficznych RTX 40 SUPER z trzema wentylatorami 98 mm i solidnym radiatorem z dużą miedzianą podstawą. Układy te wyróżniają się nieco bardziej stonowanym designem. Na ich wyposażeniu można znaleźć m.in. osiem rurek cieplnych, funkcjonalny backplate, a także system podświetlenia zgodny z Aura Sync, Mystic Light, Polychrome czy RGB Fusion.

 

GeForce RTX 4080 SUPER dodatkowo będzie dostępny w dwóch unikalnych wariantach z trzema wentylatorami. INNO3D X3 OC White to model wyróżniający się nie tylko białą obudową, ale również firmowo podkręconymi zegarami do 2580 MHz i chłodzeniem z dziewięcioma rurkami cieplnymi. Do sprzedaży trafi także model INNO3D X3 Dual Slot z odchudzonym systemem chłodzenia z rotorami 96 mm, siedmioma rurkami cieplnymi i zegarem Boost do 2550 MHz.

 

Z myślą o najbardziej oszczędnych entuzjastach zaprezentowano również modele GeForce RTX 4070 Ti SUPER i RTX 4070 SUPER w kompaktowych edycjach Twin X2 OC White + Twin X2 (OC). Karty te cechują się dwuslotowym chłodzeniem o długości 250 mm, dwoma wentylatorami 88 mm i pięcioma rurkami cieplnymi. Układy te powinny zmieścić się nawet do niewielkich obudów komputerowych.

0 osób dodało komentarz
0osób uważa ten artykuł za ciekawy

0 Komentarzy

TommyLeeTommyLee
Napisz do autora

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres [email protected]