Pozew przeciwko Intelowi w związku z luką w procesorach

YASIU - 
2osoby uważają ten artykuł za ciekawy
Pozew przeciwko Intelowi w związku z luką w procesorach - gamedot.pl

 

 

Jak wynika z informacji ujawnionych przez Gizmodo do sądów w USA wpłynęły dotychczas trzy pozwy zbiorowe przeciwko popularnego producentowi. Zarzucono jej m.in. pozostawienie dziury w architekturze mogącej negatywnie wpłynąć na bezpieczeństwo użytkowników.

W uzasadnieniu czytamy: "Intel posiadał pełną świadomość obecnej w procesorach luki dzięki, której osoba nieupoważniona mogła uzyskać dostęp do komputera oraz danych prywatnych ofiary. Korporacja mimo pełnej wiedzy podjęła decyzję o jej nieujawnianiu klientom. Choć oczywiście wadę można usunąć stosowną aktualizacją, to po jej instalacji komputery działają wolniej". 

Warto także zaznaczyć, że sam prezes Intela mając rzekomą świadomość o problemie zdecydował się sprzedać znaczną ilość swych akcji w spółce za sumę 39 milionów dolarów w listopadzie ubiegłego roku. 

 

0 osób dodało komentarz
2osoby uważają ten artykuł za ciekawy

Farming Simulator 17 Platinium Edition PS4

Farming Simulator 17 Platinium Edition PS4

Zostań współczesnym rolnikiem w Farming Simulator 17 Platinum Edition! Zanurz się w 3 ogromnych otwartych światach, wypełnionych po brzegi nową zawartością! W Platinum Edition odkryj...

169,99Do sklepu

0 Komentarzy