Pozew przeciwko Intelowi w związku z luką w procesorach

YASIU - 
2osoby uważają ten artykuł za ciekawy
Pozew przeciwko Intelowi w związku z luką w procesorach - gamedot.pl

 

 

Jak wynika z informacji ujawnionych przez Gizmodo do sądów w USA wpłynęły dotychczas trzy pozwy zbiorowe przeciwko popularnego producentowi. Zarzucono jej m.in. pozostawienie dziury w architekturze mogącej negatywnie wpłynąć na bezpieczeństwo użytkowników.

W uzasadnieniu czytamy: "Intel posiadał pełną świadomość obecnej w procesorach luki dzięki, której osoba nieupoważniona mogła uzyskać dostęp do komputera oraz danych prywatnych ofiary. Korporacja mimo pełnej wiedzy podjęła decyzję o jej nieujawnianiu klientom. Choć oczywiście wadę można usunąć stosowną aktualizacją, to po jej instalacji komputery działają wolniej". 

Warto także zaznaczyć, że sam prezes Intela mając rzekomą świadomość o problemie zdecydował się sprzedać znaczną ilość swych akcji w spółce za sumę 39 milionów dolarów w listopadzie ubiegłego roku. 

 

0 osób dodało komentarz
2osoby uważają ten artykuł za ciekawy

FALLOUT 3 X360 (gra używana)

FALLOUT 3 X360 (gra używana)

Fallout 3 to powrót legendy. Wysoko oceniana i często wspominana seria gier RPG zbudowała wokół siebie jedną z najbardziej aktywnych grup fanów w dziejach...

49,00Do sklepu

0 Komentarzy

YASIUYASIU
Napisz do autora

Zobacz w sklepie

  • Fotel dla Gracza Genesis SX33 Black-Red Nitro330
    699.00PLN
  • Torba do Laptopa Natec Boxer Black 17.3"
    78.72PLN
  • Zestaw dla graczy 4w1 Fury Thunderstreak Klawiatura + Mysz + Słuchawki + Podkładka
    119.00PLN

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres redakcja@gamedot.pl