Pozew przeciwko Intelowi w związku z luką w procesorach

YASIU - 
2osoby uważają ten artykuł za ciekawy
Pozew przeciwko Intelowi w związku z luką w procesorach - gamedot.pl

 

 

Jak wynika z informacji ujawnionych przez Gizmodo do sądów w USA wpłynęły dotychczas trzy pozwy zbiorowe przeciwko popularnego producentowi. Zarzucono jej m.in. pozostawienie dziury w architekturze mogącej negatywnie wpłynąć na bezpieczeństwo użytkowników.

W uzasadnieniu czytamy: "Intel posiadał pełną świadomość obecnej w procesorach luki dzięki, której osoba nieupoważniona mogła uzyskać dostęp do komputera oraz danych prywatnych ofiary. Korporacja mimo pełnej wiedzy podjęła decyzję o jej nieujawnianiu klientom. Choć oczywiście wadę można usunąć stosowną aktualizacją, to po jej instalacji komputery działają wolniej". 

Warto także zaznaczyć, że sam prezes Intela mając rzekomą świadomość o problemie zdecydował się sprzedać znaczną ilość swych akcji w spółce za sumę 39 milionów dolarów w listopadzie ubiegłego roku. 

 

0 osób dodało komentarz
2osoby uważają ten artykuł za ciekawy

Assassin's Creed Revelations PS3 (gra używana)

Assassin's Creed Revelations PS3 (gra używana)

W Assassins Creed Revelations, legendarny assassyn Ezio wyrusza w podróż pełną odkryć i objawień, podążając śladami swojego mentora Altaira. Ścieżka ta jest jednak niebezpieczna...

30,00Do sklepu

0 Komentarzy