• Strona główna
 • Newsy
 • Podczas weekendowego otwarcia read dead redemption 2 zarobiło 725 milonów dolarów

Podczas weekendowego otwarcia Read Dead Redemption 2 zarobiło 725 milonów dolarów

TommyLee - 
1osoba uważa ten artykuł za ciekawy
Podczas weekendowego otwarcia Read Dead Redemption 2 zarobiło 725 milonów dolarów - gamedot.pl

"Red Dead Redemption 2" zadebiutowało w zeszły piątek, 26 października i ustanowiło weekendowy rekord otwarcia w historii show-biznesu. Rekord co do sprzedaży z trzech dni  należy do innej gry studia GTA V, które zarobiło ponad 1 miliard dolarów od wtorku do piątku.

 Gra potrzebowała jedynie trzech dni, aby zarobić zawrotne 725 milionów dolarów. Przy sugerowanej cenie gry na poziomie 60 dolarów, daje to około 12 milionów sprzedanych pudełek. Uwzględniając droższe edycje można stwierdzić, że sprzedano koło 10 milionów kopii, co i tak jest godne podziwu.

Gra wyszła zarówno na PlayStation 4, jak i Xboksa One. "Red Dead Redemption 2" ustanowiła rekord dotyczący sprzedaży w cyfrowym sklepie Sony PlayStation Network.

 Pracę nad grą trwały lata i zaangażowane były tysiące osób, był to pierwszy projekt Rockstar Games, który zaangażował wszystkie studia wewnętrzne.

Nowa gra studia Rocstarstar Games jest prequelem do wydanego osiem lat temu "Red Dead Redemption". Wcielamy się w nowego bohatera, Arthura Morgana, należącego do gangu Dutcha van der Lindego, tego samego przed którym uciekał bohater poprzedniej gry. Akcja gry dzieje się w 1899 roku, kiedy to gangi przechodziły już do historii, a nasza ekipa jest jedną z ostatnich jakim udało się przetrwać.

 

0 osób dodało komentarz
1osoba uważa ten artykuł za ciekawy

Saints Row 2 PS3 (gra używana)

Saints Row 2 PS3 (gra używana)

Saints Row 2 to zakręcona, brutalna i zabawna gra w klimatach gangsterskich, z fabułą osadzoną w otwartym świecie miasta Stilwater. Pięć lat po dramatycznych wydarzeniach opowiedzianych...

30,00Do sklepu

0 Komentarzy

TommyLeeTommyLee
Napisz do autora

Zobacz w sklepie

 • Fotel dla Gracza Genesis SX33 Black-Red Nitro330
  699.00PLN
 • Torba do Laptopa Natec Boxer Black 17.3"
  78.72PLN
 • Zestaw dla graczy 4w1 Fury Thunderstreak Klawiatura + Mysz + Słuchawki + Podkładka
  119.00PLN

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres redakcja@gamedot.pl