• Strona główna
  • Newsy
  • Podczas weekendowego otwarcia read dead redemption 2 zarobiło 725 milonów dolarów

Podczas weekendowego otwarcia Read Dead Redemption 2 zarobiło 725 milonów dolarów

TommyLee - 
1osoba uważa ten artykuł za ciekawy
Podczas weekendowego otwarcia Read Dead Redemption 2 zarobiło 725 milonów dolarów - gamedot.pl

"Red Dead Redemption 2" zadebiutowało w zeszły piątek, 26 października i ustanowiło weekendowy rekord otwarcia w historii show-biznesu. Rekord co do sprzedaży z trzech dni  należy do innej gry studia GTA V, które zarobiło ponad 1 miliard dolarów od wtorku do piątku.

 Gra potrzebowała jedynie trzech dni, aby zarobić zawrotne 725 milionów dolarów. Przy sugerowanej cenie gry na poziomie 60 dolarów, daje to około 12 milionów sprzedanych pudełek. Uwzględniając droższe edycje można stwierdzić, że sprzedano koło 10 milionów kopii, co i tak jest godne podziwu.

Gra wyszła zarówno na PlayStation 4, jak i Xboksa One. "Red Dead Redemption 2" ustanowiła rekord dotyczący sprzedaży w cyfrowym sklepie Sony PlayStation Network.

 Pracę nad grą trwały lata i zaangażowane były tysiące osób, był to pierwszy projekt Rockstar Games, który zaangażował wszystkie studia wewnętrzne.

Nowa gra studia Rocstarstar Games jest prequelem do wydanego osiem lat temu "Red Dead Redemption". Wcielamy się w nowego bohatera, Arthura Morgana, należącego do gangu Dutcha van der Lindego, tego samego przed którym uciekał bohater poprzedniej gry. Akcja gry dzieje się w 1899 roku, kiedy to gangi przechodziły już do historii, a nasza ekipa jest jedną z ostatnich jakim udało się przetrwać.

 

0 osób dodało komentarz
1osoba uważa ten artykuł za ciekawy

Lego Przygoda 2 Gra Wideo PL PS4

Lego Przygoda 2 Gra Wideo PL PS4

W opartej na filmie LEGO® Przygoda 2 grze obcy najeźdźcy pozostawili Klocburg w ruinie. Teraz wraz z Lucy oraz drużyną innych bohaterskich postaci musi udać się na wyprawę poza granicę...

109,00Do sklepu

0 Komentarzy