Microsoft testuje urządzenie podobne do Google Glass

Cascad - 
0osób uważa ten artykuł za ciekawy
Microsoft testuje urządzenie podobne do Google Glass - gamedot.pl

Według źródeł Wall Street Journal, w siedzibie Microsoftu trwają prace nad stworzeniem gadżetu działającego na podobnej zasadzie co Google Glass, czyli okulary łączące się z siecią, wykonujące proste polecenia i służące do rejestrowania obrazu.

 

Oczywiście budzi to skojarzenia z Xboksem One, który mógłby w ciekawy sposób skorzystać z tej technologii, tak samo jak będzie korzystać z aplikacji SmartGlass. Na chwilę obecną nie jest jednak pewne czy którykolwiek z prototypów przebije się do masowej produkcji... sporo w tej kwestii może zależeć od ruchów największego konkurenta firmy, czyli Sony.

 

Już od jakiegoś czasu wiadomo, że japoński koncern pracuje nad specjalnymi goglami wirtualnej rzeczywistości (co przypomina bardziej konkurencję dla Oculus Rift) – i jeżeli faktycznie zechce wprowadzić je na rynek to Microsoft będzie chciał mieć na nie gotową odpowiedź. Urządzenie działające jak Google Glass, współpracujące z grami, mogłoby być wtedy ciekawą opcją.

 

Oczywiście na razie to czysta teoria, warto jednak wiedzieć, że coś się dzieje.

 

 

Same Google Glass trafią na rynek w przyszłym roku.

 

[źródło]

[źródło2]

0 osób dodało komentarz
0osób uważa ten artykuł za ciekawy

Doom Eternal PS4

Doom Eternal PS4

Stworzony przez id Software DOOM® Eternal™ to bezpośrednia kontynuacja nagradzanej i bestsellerowej gry DOOM® z 2016 r. Doświadcz doskonałej kombinacji szybkości i mocy, walcząc i...

239,00Do sklepu

0 Komentarzy

CascadCascad

Prawdziwy entuzjasta gier, który uwielbia z nich szydzić, żartować i nakręcać się na kolejne premiery. Piszę dla was newsy, raporty, recenzje… lubię oryginalne pomysły, dziwactwa i cały czas jestem na czasie. 

Napisz do autora

Najnowsze recenzje

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres redakcja@gamedot.pl