Masowe zwolnienia w studiu odpowiedzialnym za markę Angry Birds

hraboll - 
0osób uważa ten artykuł za ciekawy
Masowe zwolnienia w studiu odpowiedzialnym za markę Angry Birds - gamedot.pl

Studio odpowiedzialne za nadal popularne gry z cyklu Angry Birds zostanie znacząco odchudzone. Rovio zwalnia 260 pracowników – co stanowi 38% zasobów kadrowych. To druga fala zwolnień, w zeszłym roku zlikwidowano 110 stanowisk pracy.

 

Studio niedawno wprowadziło do sprzedaży grę Angry Birds 2 – jest ona utożsamiana z powrotem do korzeni. Developer postanowił zakończyć proces wykorzystywania różnych licencji. Sama restrukturyzacja jest odpowiedzią na słabnący popyt. W zeszłym roku przychody wygenerowane przez sprzedaż zabawek i gadżetów - związanych z ptasią marką - spadły o 43%. Okres kalendarzowy 2013 także zamykano z gigantycznym spadkiem profitów.

 

Rovio skupi się teraz na rzeczach najważniejszych – chodzi tu o dostarczanie dobrej rozrywki do platform mobilnych. Wspomina się też o dalszej produkcji filmów animowanych. Pozytywny impuls marce Angry Birds powinny dać specjalne zestawy klocków LEGO. Trudne wybory, decyzje mają zaprocentować. W przyszłości zobaczymy kolejne sukcesy – zauważa Pekka Rantala (CEO).

 

Źródło: Eurogamer.net

0 osób dodało komentarz
0osób uważa ten artykuł za ciekawy

0 Komentarzy

hrabollhrabollFan gier przygodowych, choć nie boi się próbować rzeczy nowych i nieznanych. Magia pierwszego Turoka sprawiła, że pokochał interaktywną rozrywkę. Graficzne piękno nie jest najważniejsze – nawet największa potwora może wpasować się w gusta hrabolla ;)
Napisz do autora

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres [email protected]