Mario może pogrzebać Balotelliego – gra zaszkodzi piłkarzowi?

Cascad - 
0osób uważa ten artykuł za ciekawy
Mario może pogrzebać Balotelliego – gra zaszkodzi piłkarzowi? - gamedot.pl

Nowa afera wokół Mario Balotellego to nic co mogłoby zaskoczyć fanów piłki nożnej. Zawodnik występujący obecnie w Liverpoolu przeżywa ciężki czas nie spełniając wymagań kibiców, mimo to jest aktywny na swych kanałach społecznościowych. 

 

Włoch znany ze swej nienawiści do rasizmu (którego ofiarą padał nieraz na stadionach) nieco przerobił internetowy Meme z Mario, bohaterem gier Nintendo. Niestety nie zorientował się, że przez niektórych może on zostać źle odebrany i… jak zwykle rozpętała się burza. Tym razem to Balotellego oskarżono o rasizm za to co wrzucił na swój Instagram:

 


Jakby ktoś miał problem z tłumaczeniem na obrazku napisano: „Nie bądź rasitą, bądź jak Mario. Jest włoskim hydraulikiem stworzonym przez Japończyków, mówi po angielsku i wygląda jak Meksykanin. Poza tym skacze jak czarny i zbiera monety jak Żyd”.

 

Ostatnie dwie linijki zostały dopisane przez piłkarza. I choć on sam jest czarny, a jego mama to żydówka to nie uniknie problemów związanych ze swoim niewinnym żartem. Jak widać Mario wpakował go w kłopoty swoimi multikulturowymi korzeniami.

 

2 osób dodało komentarz
0osób uważa ten artykuł za ciekawy

2 Komentarze

Harhan 9 lat temu

Mnie za taki żart by spałowali niczym Wiplera :v Nigdy nie patrzyłem na Mario-pod takim względem, niezły mieszaniec xD

0 Odpowiedz
chinemantis 9 lat temu

Ale przecież, żartowanie z własnej narodowości dodaje żartom tego wysublimowanego smaczku :(

1 Odpowiedz
CascadCascad

Prawdziwy entuzjasta gier, który uwielbia z nich szydzić, żartować i nakręcać się na kolejne premiery. Piszę dla was newsy, raporty, recenzje… lubię oryginalne pomysły, dziwactwa i cały czas jestem na czasie. 

Napisz do autora

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres [email protected]