League of Legends przyniósł lepsze zyski niż nie jedna duża gra

YASIU - 
3osoby uważają ten artykuł za ciekawy
League of Legends przyniósł lepsze zyski niż nie jedna duża gra - gamedot.pl

 

Warto tutaj zaznaczyć, że firma odpowiadająca za dystrybucję League of Legends zajmuje się także najpopularniejszym  komunikatorem QQ, czy wyszukiwarki internetowej Sogou.com. Jest także udziałowcem Epic Games, czy Activision Blizzard. Pałają się też kinematografią, współtworzyli bowiem takie filmy jak: Warcrafcie", "Wonder Woman" czy "Kongu: Wyspie czaszki.

Jednak dotychczas ich największe przychody stanowiły produkcje typowo mobilne. Co ciekawe jak wynika z najnowszego raportu firmy nie mniejszy zysk wygenerowali za sprawą LoLa. W trzecim kwartale bieżącego roku przychód Tencenta z gałęzi rynku mobilnego oraz PC-towego wyniósł łącznie 4,9 mld dolarów (wzrost o 47,5% względem roku ubiegłego).

League of Legends, ale też Dungeon & Fighter, Crossfire, czy pozycje z katalogu Epic Games dały im zysk w wysokości 2,7 mld dolarów (wzrost aż o 84%!).

Tym samym według ekspertów pobili oni takie kolosy jak Take-Two, Electronic Arts, czy Ubisoft RAZEM WZIĘTE. Jak widać na modelu free-to-play można osiągnąć zyski.

0 osób dodało komentarz
3osoby uważają ten artykuł za ciekawy

FALLOUT 3 X360 (gra używana)

FALLOUT 3 X360 (gra używana)

Fallout 3 to powrót legendy. Wysoko oceniana i często wspominana seria gier RPG zbudowała wokół siebie jedną z najbardziej aktywnych grup fanów w dziejach...

49,00Do sklepu

0 Komentarzy

YASIUYASIU
Napisz do autora

Zobacz w sklepie

  • Fotel dla Gracza Genesis SX33 Black-Red Nitro330
    699.00PLN
  • Torba do Laptopa Natec Boxer Black 17.3"
    78.72PLN
  • Zestaw dla graczy 4w1 Fury Thunderstreak Klawiatura + Mysz + Słuchawki + Podkładka
    119.00PLN

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres redakcja@gamedot.pl