Koniec Telltale Games

TommyLee - 
1osoba uważa ten artykuł za ciekawy

 Doniesienia o problemach w firmie Telltale Games pojawiały się już od pewnego czasu i choć można się było spodziewać, że może dojść do jej zamknięcia, to chyba nikt nie sądził, że stanie się to tak nagle. Założony w 2004 roku deweloper największy sukces osiągnął waśnie dzięki serii TWD w 2012 roku, ukazującej przygody Clementine w świecie zombie. Studio znane było również z The Wolf Among Us, Batman: The Enemy Within oraz Tales from the Borderlands: A Telltale Game Series.

 W oficjalnym oświadczeniu czytamy, iż Telltale Games znajduje się w trakcie likwidacji, które jest efektem "ostatniego roku, w którym studio musiało stawić czoła wyzwaniom nie do pokonania". Mnóstwo pochwal dla tworzonych tytułów przez studio, niestety nie przełożyło się na wyniki sprzedaży, dodatkowo możliwe, że zbyt duża liczba projektów na tak małe studio po prostu przerosło szefów firmy.

 Z pracą pożegnało się już około 250 osób, a z całej ekipy zostało się jedynie skromna grupa 25 deweloperów, która wg aktualnych informacji musi wypełnić ostatnie kontraktowe zobowiązania dla Netfliksa związane z grą Minecraft: Story Mode. Samo zwolnienie, według opisów byłych pracowników nie odbyło się w najmilszej atmosferze. Wszyscy odprawieni członkowie Telltale musieli opuścić budynek wciągu zaledwie 30 minut. 

 

 Miejmy nadzieję, że CI utalentowani twórcy szybko znajdą nowa prace. Pomocną dłoń już wyciąga wiele firm, na czele z Ubisoft, który zaaranżował spotkanie dla zwolnionych deweloperów z Telltale Games. Ciekawe co  dobrego z tego dla graczy wyniknie?

 

 Wiadomo już, że trwający obecnie sezon The Walking Dead: The Final Season zostanie zakończony po drugim epizodzie (pierwotnie miały być 4 kończące serię), jest też oczywiste, że nie otrzymamy drugiego sezonu The Wolf Among Us ani projektu opartego na serialu Stranger Things.

 
 

0 osób dodało komentarz
1osoba uważa ten artykuł za ciekawy

GTA V PL PS4

GTA V PL PS4

Bijąca rekordy popularności gra autorstwa Rockstar Games rozgrywająca się w otwartym świecie, Grand Theft Auto V, jest już dostępna na PlayStation®4 oraz Xbox One. Gdy młody...

99,00Do sklepu

0 Komentarzy