• Strona główna
  • Newsy
  • Jeff kaplan omawia ostatnie zmiany w systemie raportowania w overwatch. pojawiła się także nowa aktualizacja

Jeff Kaplan omawia ostatnie zmiany w systemie raportowania w Overwatch. Pojawiła się także nowa aktualizacja

YASIU - 
3osoby uważają ten artykuł za ciekawy

W dniu woczorajszym dyrektor programowy Overwatcha, Jeff Kaplan, omówił wiele popularnych w społeczności gry tematów. Jednym z nich była kwestia problemu z toksycznymi osobami nękającymi popularną sieciową strzelankę. Kaplan zaznaczył, iż walka z trolami jest priorytetem dla Blizzarda oraz bezpośredniego zespołu sprawującego piecze nad projektem. 

Przykładem może być najnowsza aktualizacja systemu raportowania ludzi łamiących regulamin, która dodała m.in. informowanie raportującego o nałożonej na dane konto sankcji. Efektem tego jest zwiększona ilość skarg o blisko 20 procent, dodatkowo odnotowano mniej nadużyć o 17%.Co ciekawe deweloper stara się osobiście wyszukiwać materiały wideo zawierające przypadki oszustw w popularnych serwisach społecznościowych pokroju YouTube. Oznacza, to, że nawet jeśli na kogoś nie złożono skargi nie może czuć się bezpiecznie. 
Kaplan przyznał, że zdaje sobie sprawę, iż zastosowane metody nie eliminują w całości problemu, ale mimo wszystko poczyniono w tej kwestii znaczne postępy. Firma zachęca również graczy do aktywnego informowania o wszelkich naruszeniach wyznaczonych norm.

Przy okazji producent wprowadził zapowiadaną jakiś czas temu łatkę zawierającą zupełnie nową mapę o nazwie "Świat Blizzarda". Ten swoisty park rozrywki zawiera wiele elementów z najważniejszych tytułów Blizzarda - Diablo, Warcrafta, czy Starcrafta. Oprócz tego pojawiło 100 nowych elementów ozdobnych dedykowanych 26 bohaterom. Wszystkie do trafienia w standardowych skrzynkach. 

1 osób dodało komentarz
3osoby uważają ten artykuł za ciekawy

1 Komentarz

Razor 2 lata temu

Dodajmy jakby ktoś był niepoinformowany: Zawartość skrzynki generuje się już przy jej zdobyciu, a więc jeśli ktoś ma jakieś odłożone skrzynki - z nich nowe "kosmetyki" nie wypadną.

0 Odpowiedz