ISIS rekrutuje graczy?

JohnSnake - 
0osób uważa ten artykuł za ciekawy
ISIS rekrutuje graczy? - gamedot.pl

Organizacja terrorystyczna Państwa Islamskiego (ISIS) wykorzystuje nowe metody rekrutacji. Terroryści wypuścili "zwiastun" gry (zmodyfikowanej wersji Grand Theft Auto V), w którym pokazane są sceny napadów na wojskowe konwoje czy zabójstwo policjanta. Całości przyświeca hasło: "Robimy to samo co w grze, ale w prawdziwym życiu na polu bitwy".

 

Jak podaje magazyn El Fagr, gra została stworzona w celu podniesienia morale Mudżahedinów i pomocy w trenowaniu młodych ludzi do walki z Zachodem. Całość wydaje się być głupim żartem, ale nie byłby to pierwszy raz, gdy organizacja terrorystyczna wykorzystuje gry w podobnym celu.

 

Materiał już teraz jest ostro krytykowany i wywołał falę oburzenia - faktem jest, że ISIS gardzi naszym stylem życia i całym Zachodem, więc stanowi zagrożenie. Z drugiej strony warto pamiętać, że w podobny sposób reklamuje się chociażby US Army - tytuły z serii America's Army też pełne są sloganów w stylu "Rzuć pada - wstąp do wojska!". Może nadszedł czas, by zostawić gry w spokoju?

 

 

 

Źródło: computerandvideogames.com

1 osób dodało komentarz
0osób uważa ten artykuł za ciekawy

1 Komentarz

imsofunky 8 lat temu

A potem w wiadomościach słucha się o chłopcu, który zabił przez gry komputerowe i o tym jak to bardzo gry mają zły wpływ na dzieci. Ech...

0 Odpowiedz
JohnSnakeJohnSnakePecetowiec wierny wujkowi Newellowi. Fan sieciówek, 'rogalików' i sandboxów. Serialowy maniak. Wieczny poszukiwacz dobrego kina science-fiction oraz fantasy. Oprócz tego lubi dobre żarcie i jeszcze lepsze piwo. Innymi słowy – typowy nerd.
Napisz do autora

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres [email protected]