INNO3D GeForce RTX 4090 iCHILL Frostbite - bezkompromisowa karta graficzna

TommyLee - 
0osób uważa ten artykuł za ciekawy

 

NVIDIA GeForce RTX 4090 to najnowsza karta graficzna przeznaczona dla najbardziej wymagających użytkowników. Bazuje ona na architekturze Ada Lovelace i dysponuje m.in. 16384 jednostkami CUDA, rdzeniami Ray Tracing trzeciej generacji czy rdzeniami Tensor czwartej generacji. Układ ten został wyposażony w 24 GB pamięci GDDR6X o przepustowości 21 Gb/s. Taka specyfikacja powinna zapewnić ogromny wzrost wydajności względem flagowych kart graficznych z poprzedniej generacji.

GeForce RTX 4090 iCHILL Frostbite autorstwa INNO3D posiada chłodzenie wodne, którego podstawa wykonana jest z czystej miedzi niklowanej. Całość wyróżnia się programowalnym podświetleniem LED RGB obsługującym systemy Aura Sync, Mystic Light, Polychrome czy RGB Fusion. Producent zapewnia, że można liczyć na jeszcze wydajniejszy przepływ cieczy niż w modelach z serii RTX 30. Jednostka ma wymiary 200 x 159 x 37 mm. 

 

Karta graficzna wyposażona jest także w gustowny backplate, który ma usztywniać laminat. Resztę specyfikacji uzupełniają m.in. trzy gniazda DisplayPort 1.4a i jedno HDMI 2.1. Układ pracuje z zegarem bazowym 2235 MHz, a w trybie Boost przyspiesza do 2580 MHz. To oznacza, że opisywany model pod obciążeniem może być o 60 MHz szybszy od standardowej wersji GeForce’a RTX 4090. 

 

Dane techniczne karty graficznej INNO3D GeForce RTX 4090 iCHILL Frostbite znajdują się pod tym linkiem. Cena układu ma oscylować w granicach 11 000 zł.

 

1 osób dodało komentarz
0osób uważa ten artykuł za ciekawy

1 Komentarz

TommyLeeTommyLee
Napisz do autora

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres [email protected]