• Strona główna
  • Newsy
  • Inno3d geforce rtx 4070 x3 oc — wydajna karta graficzna z trzema wentylatorami

INNO3D GeForce RTX 4070 X3 OC — wydajna karta graficzna z trzema wentylatorami

TommyLee - 
0osób uważa ten artykuł za ciekawy

Mimo upływu czasu GeForce RTX 4070 pozostaje jednym z najbardziej opłacalnych i przyszłościowych wyborów dla graczy. Szczególnie ciekawą opcją jest wariant X3 OC z masywnym systemem chłodzenia od INNO3D.

Karta graficzna INNO3D GeForce RTX 4070 Twin X3 OC została oparta na rdzeniu AD104 (Ada Lovelace) z 5888 jednostkami CUDA, który od razu po wyjęciu z pudełka pracuje z firmowo podniesionymi taktowaniami do 2505 MHz w trybie Boost. Jednostka będzie zatem o 30 MHz szybsza w porównaniu do standardowych modeli RTX 4070. 

 

 

Ważnym elementem specyfikacji jest również 12 GB pamięci GDDR6X 21 Gbps na magistrali 192-bit. Taka pojemność VRAM-u powinna przez długi czas zapewnić komfortową zabawę w wysokich rozdzielczościach. Warto też zaznaczyć, że na pokładzie karty znalazły się rdzenie Ray Tracing 3. generacji i rdzenie Tensor 4. generacji. Ponadto karta wspiera popularną technikę upscalingu obrazu DLSS 3.

 

GeForce RTX 4070 X3 OC wyróżnia się masywnym systemem chłodzenia z trzema wentylatorami o średnicy 88 mm i radiatorem z pięcioma rurkami cieplnymi. Całość cechuje się wymiarami 297 x 118 x 42 mm i zajmie w obudowie dwa sloty. Karta graficzna odznacza się ciemną, stonowaną stylistyką i posiada podświetlane logo producenta. 

 

Na pokładzie nie zabrakło funkcjonalnej płytki osłaniającej laminat. Do zasilenia omawianej jednostki wystarczy jedynie wpięcie pojedynczej wtyczki 8-pin (karta wymaga zasilacza o mocy co najmniej 700 W). Producent zadbał również o standardowy zestaw gniazd wideo w postaci pojedynczego złącza HDMI 2.1a i trzech gniazd DisplayPort 1.4a.

 

Karta graficzna INNO3D GeForce RTX 4070 Twin X3 OC jest dostępna w wielu sklepach z elektroniką w cenie od ok. 2850 zł. 

 

Specyfikacja karty graficznej dostępna jest TUTAJ.

0 osób dodało komentarz
0osób uważa ten artykuł za ciekawy

0 Komentarzy

TommyLeeTommyLee
Napisz do autora

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres [email protected]