• Strona główna
  • Newsy
  • Inno3d geforce rtx 2080 ti x2 oc - karta graficzna dla wymagających na 2019 rok

Inno3D GeForce RTX 2080 Ti X2 OC - karta graficzna dla wymagających na 2019 rok

TommyLee - 
1osoba uważa ten artykuł za ciekawy

Pokazane oficjalnie w sierpniu GeForce’y RTX na sklepowe półki trafiają dopiero teraz. Wliczają się w to konstrukcje referencyjne, jak i te wyposażone w autorskie systemy chłodzenia opracowane przez producentów kart graficznych. Inno3D GeForce RTX 2080 Ti X2 OC jest pozornie bliski kartom referencyjnym.

Dwa wentylatory i dużo miedzi

Jeżeli rozebralibyśmy cały układ chłodzenia w Inno3D GeForce RTX 2080 Ti X2 OC, naszym oczom ukazałaby się m.in. potężna miedziana płyta. Wewnątrz znajduje się tzw. komora parowa - odpowiednio ukształtowana przestrzeń umożliwiająca szybki transfer ciepła między powierzchniami. Na miedzianej płycie natomiast zamontowano bardzo gęsto żebrowany radiator, który odbiera ciepło z płyty, a z jego dużej powierzchni wywiewane jest ono wraz z powietrzem przez dwa duże wentylatory. Kiedy karta nie wykonuje wymagających operacji wentylatory zatrzymują się, co sprawia, że karta staje się bezgłośna. Uzupełnieniem tej solidnej budowy jest ciężka, metalowa płyta chroniąca tylną część karty.

Moc promieni

To, co jest największą siłą nowych kart graficznych RTX to ray-tracing, czyli śledzenie promieni. Ta technologia sprawia, że odbicia i efekty świetlne są realizowane w zupełnie inny sposób niż dotychczas. Sprawdzana jest ścieżka, którą przebywa promień, jednakże brane są pod uwagę jedynie te promienie, które trafiają do “kamery” lub inaczej, do widza. Tym samym widzimy odbicia efektów, które w dotychczasowych sposobach realizacji grafiki 3D pozostawały niewidoczne np. odbicia obiektów znajdujących się za kamerą.

Efektywnie, ale i efektownie

Inno3D GeForce RTX 2080 Ti X2 OC to, jak łatwo domyślić się po nazwie, model fabrycznie podkręcany. Urządzenie należy tym samym do najszybszych kart graficznych na świecie, oferując wyższe częstotliwości niż referencyjny RTX 2080 Ti. Producent zadbał także o wizualną atrakcyjność karty. Podświetlenie LED RGB, zarządzalne poprzez specjalną aplikację producenta, pozwala dopasować kartę do wyglądu reszty komponentów. 

Źródło: Entrymedia, inno3D

 

###

 

O Innod3d

Firma na rynku zadebiutowała w 1998 roku i pochodzi z Hong Kongu. Pierwsze linie produkcyjne powstały już w 1990 roku w Shenzhen, w Chinach. InnoVISION Multimedia Limited jest pionierem na rynku deweloperów oraz producentów najnowocześniejszego sprzętu do komputerów PC.  

www.inno3d.com/

 

Kontakt dla mediów:

Piotr Poniecki
tel. 666 879 779
piotr.poniecki@entrymedia.pl

0 osób dodało komentarz
1osoba uważa ten artykuł za ciekawy

Just Dance 2020 XONE

Just Dance 2020 XONE

Zbierz znajomych i rodzinę i tańczcie, jakby nikt nie patrzył z Just Dance 2020! Numer 1 w kategorii gier muzycznych w historii*! Ponad 67 milionów sprzedanych egzemplarzy**! Nowa...

199,99Do sklepu

0 Komentarzy