Ile zarabiają profesjonalni gracze?

YASIU - 
2osoby uważają ten artykuł za ciekawy

Branża eSportowa rozwija się w bardzo szybkim tempie. Już dawno minęły czasy kiedy stwierdzenie "z grania chleba mieć nie będziesz" miało jakiś sens. Obecnie profesjonalni gracze zarabiają duże sumy pieniędzy. Idealnym przykładem jest zawodnik CSowej drużyny Virtus.pro Filip „Neo” Kubski, który dzięki turniejom zarobił dotychczas 639 tysięcy dolarów (około 2,345 miliona złotych!). Z kolei Wiktor "TaZ" Wojtas może pochwalić się nie wiele mniejsza kwotą - 635 tys. dolarów. 

A jak sprawa ma się na rodzimym podwórku? Według różnych danych polscy gracze z Counter-Strike'a dostają pensję w przedziale 1500-5000 tysięcy złotych, co nie jest żadną regułą. 

Oczywiście CS nie jest jedyną produkcją na której idzie się wzbogacić, albowiem przedstawiciel najpopularniejszej Doty 2 Kuro "KuroKy" Salehi Takhasomi zainkasował póki co bagatela - 3 400 000 dolców. 

Jeśli jesteście ciekawi jak to wygląda konkretniej, to obejrzyjcie najnowszy materiał kanału YouTube "Dla Pieniędzy" w którym występuje Izak.

0 osób dodało komentarz
2osoby uważają ten artykuł za ciekawy

GRA LEGO JURASSIC WORLD PS4

GRA LEGO JURASSIC WORLD PS4

Przekształcona w formę klocków LEGO i opowiedziana z charakterystycznym dla TT Games humorem LEGO, porywająca przygoda rekonstruuje niezapomniane sceny i sekwencje akcji z filmów,...

139,00Do sklepu

0 Komentarzy