Forum twórców Unreala zaatakowane przez hakerów

Parsec - 
1osoba uważa ten artykuł za ciekawy
Forum twórców Unreala zaatakowane przez hakerów - gamedot.pl

Epic Games, jak każdy większy wydawca, posiada swoje forum, na którym kontaktują się z graczami i pozwalają na fajną interakcję w dobrej atmosferze. Jak się okazuje, ta idylla została zniszczona przez hakerów.

 

Sprawa, całe szczęście, nie dotyczy forum Unreal Engine 4, Fortnite i nowego Unreal Tournament, jednak atak dotkliwie odbił się na starszych częściach sporego systemu społecznościowego Epic Games. Na razie zostały wyłączone takie wątki jak Gears of War, Bulletstorm, poprzednie Unreal Tournament i Unreal Development Kit. Każdy z graczy będzie mieć możliwość zresetowania hasła po ponownym włączeniu forum.

 

W całej sytuacji Epic Games zachowało się naprawdę profesjonalnie i praktycznie chwilę po ataku postanowili wysłać maila wyjaśniającego całą sytuację. Przypomnijmy tylko, że niektórzy informują o wycieku danych dopiero kilka dni lub tygodni po całym zdarzeniu.

 

źródło: VG247

1 osób dodało komentarz
1osoba uważa ten artykuł za ciekawy

1 Komentarz

Shamrock Holmes 8 lat temu

Na jakim silniku stało to forum?

0 Odpowiedz
ParsecParsecMiłość do gier PC-towych wyssał z mlekiem matki. Amator gier wszelakich, a w szczególności gier ekonomicznych i Guild Wars. Początkujący badacz kultury graczy komputerowych, ale tylko po godzinach i przy dobrym piwie.
Napisz do autora

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres [email protected]