Czy jednak jest nadzieja na to aby wykorzystać potencjał polskiego grafenu?

TommyLee - 
0osób uważa ten artykuł za ciekawy
Czy jednak jest nadzieja na to aby wykorzystać potencjał polskiego grafenu? - gamedot.pl

 

O grafenie było głośno od paru ładnych lat. To warszawski Instytut Technologii Materiałów Elektronicznych pokazał i opatentował doskonałą metodę jego wytwarzania, lecz dotychczasowe próby z niewiadomych powodów nie doszły do skutku.

Jednak pozostał cień szans na to, aby jakakolwiek polska firma podjęła się próby produkcji tego materiału. Grupa Azoty wyraziła zainteresowanie tematem produkcji i dystrybucji polskiego grafenu.
„Czy polski grafen zostanie uratowany? Na razie jest zbyt wcześnie, by jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ale szanse znacząco wzrosły – zainteresowanie wyraziła bowiem Grupa Azoty.” Informacje udostępniła Rzeczypospolita, która powołuje się na informacje z pierwszej ręki. Z treści newsa wynika, iż Grupa Azoty rozważa zainwestowanie w polski grafen, pomijając rynek chemiczny, gdzie wykorzystanie polskiego grafenu nie przyniosło oczekiwanych skutków. Gazeta donosi, że podjęte są już konkretne działania w związku z pomysłami  i jeśli tylko okażą się opłacalne, Grupa poważnie zastanowi się nad uruchomieniem produkcji na skale przemysłową. Byłaby to wielka szansa gospodarcza i technologiczna dla Polski, więc trzeba  oczekiwać udanego rozwiązania.

Grafen to materiał, który wydaje się idealny do tworzenia nowych systemów i produktów technologicznych, ze względu na jego cienki i elastyczny charakter. Jest on znakomitym przewodnikiem elektryczności i ciepła. Jednak to wytrzymałość materiału jest jego głównym atutem. Grafen jest setki razy wytrzymalszy niż stal, co dowodzi jego potencjalnej użyteczności. Czekamy na rozwiązanie sytuacji.

0 osób dodało komentarz
0osób uważa ten artykuł za ciekawy

Far Cry New Dawn PL PS4

Far Cry New Dawn PL PS4

Siedemnaście lat po globalnej katastrofie atomowej ludzie powoli otrząsają się z chaosu i zastają dramatycznie zmieniony świat. W Hope County w stanie Montana resztki populacji łączą się...

109,00Do sklepu

0 Komentarzy