Czy jednak jest nadzieja na to aby wykorzystać potencjał polskiego grafenu?

TommyLee - 
0osób uważa ten artykuł za ciekawy
Czy jednak jest nadzieja na to aby wykorzystać potencjał polskiego grafenu? - gamedot.pl

 

O grafenie było głośno od paru ładnych lat. To warszawski Instytut Technologii Materiałów Elektronicznych pokazał i opatentował doskonałą metodę jego wytwarzania, lecz dotychczasowe próby z niewiadomych powodów nie doszły do skutku.

Jednak pozostał cień szans na to, aby jakakolwiek polska firma podjęła się próby produkcji tego materiału. Grupa Azoty wyraziła zainteresowanie tematem produkcji i dystrybucji polskiego grafenu.
„Czy polski grafen zostanie uratowany? Na razie jest zbyt wcześnie, by jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ale szanse znacząco wzrosły – zainteresowanie wyraziła bowiem Grupa Azoty.” Informacje udostępniła Rzeczypospolita, która powołuje się na informacje z pierwszej ręki. Z treści newsa wynika, iż Grupa Azoty rozważa zainwestowanie w polski grafen, pomijając rynek chemiczny, gdzie wykorzystanie polskiego grafenu nie przyniosło oczekiwanych skutków. Gazeta donosi, że podjęte są już konkretne działania w związku z pomysłami  i jeśli tylko okażą się opłacalne, Grupa poważnie zastanowi się nad uruchomieniem produkcji na skale przemysłową. Byłaby to wielka szansa gospodarcza i technologiczna dla Polski, więc trzeba  oczekiwać udanego rozwiązania.

Grafen to materiał, który wydaje się idealny do tworzenia nowych systemów i produktów technologicznych, ze względu na jego cienki i elastyczny charakter. Jest on znakomitym przewodnikiem elektryczności i ciepła. Jednak to wytrzymałość materiału jest jego głównym atutem. Grafen jest setki razy wytrzymalszy niż stal, co dowodzi jego potencjalnej użyteczności. Czekamy na rozwiązanie sytuacji.

0 osób dodało komentarz
0osób uważa ten artykuł za ciekawy

Persona 5 Royal PS4

Persona 5 Royal PS4

Przygotuj się na całkowicie nową przygodę RPG w grze Persona 5 Royal, osadzonej w nagradzanym uniwersum serii Persona! Przywdziej maskę Jokera i dołącz do grupy Phantom Thieves of...

219,00Do sklepu

0 Komentarzy