Civilization VI: każda frakcja z kilkoma przywódcami do wyboru

ruthless - 
2osoby uważają ten artykuł za ciekawy
Civilization VI: każda frakcja z kilkoma przywódcami do wyboru - gamedot.pl

Jakiś czas temu Firaxis nieumyślnie uchyliło rąbka tajemnicy odnośnie liczby liderów dla poszczególnych narodów. Podczas transmisji na żywo odrobinę poniosło głównego designera, który pokazał widzom zawartość Civilopedii. Wówczas była to tylko namiastka informacji i nie mogliśmy mieć stuprocentowej pewności. Tym razem twórcy dostarczyli nam oficjalne potwierdzenie.

 

Światło dzienne ujrzał właśnie krótki film przedstawiający Grecję, która stanowi kolejną frakcję dostępną w grze. Standardowo prezentacja nacji wiąże się przybliżeniem sylwetki jej przywódcy. W tym przypadku innowacja polegała na wprowadzeniu dwóch kandydatów do miana lidera, a swojego faworyta wytypują już bezpośrednio gracze.  

 

 

Na czele Grecji może stanąć Gorgo lub Perykles. Spartańska królowa z pewnością przypadnie do gustu wszystkim zwolennikom rozwiązań siłowych. Celem przyświecającym władczyni jest zdobycie chwały na polu bitwy, a jej motto brzmiące „z tarczą lub na niej” jest aż nad wyraz wymowne. Żona Leonidasa zapewni nam bonus do kultury w zamian za każdego martwego wroga.

 

Alternatywą dla wojowniczej królowej będzie Perykles, czyli polityk, który wyjątkowo zasłużył się dla ateńskiej demokracji. Jako znakomity mówca będzie on preferował negocjacje zamiast otwartej walki zbrojnej. Za jego rządów warto skupić się również na rozwoju kultury.

 

Poszczególni władcy różnią się nie tylko na płaszczyźnie swoich predyspozycji, specjalnych umiejętności, czy po prostu osobowości. Wybór lidera wiąże się również z osadzeniem stolicy państwa w mieście, z którym nasz kandydat jest szczególnie związany. W związku z tym Gorgo wybierze zarządzanie krajem ze Sparty, z kolei Perykles będzie wolał osiąść w Atenach.

 

źródło: eurogamer.net

0 osób dodało komentarz
2osoby uważają ten artykuł za ciekawy

Crayola Scoot XONE

Crayola Scoot XONE

Kreatywność zawsze zwycięży na tych barwnych mistrzostwach wyczynowej jazdy na hulajnodze Rywalizacja o Puchar Crayola Color rozpoczyna się teraz! Przygotuj się na aktywowanie pułapek...

29,00Do sklepu

0 Komentarzy

ruthlessruthlessPrzez lata aktywny, walczący o najwyższe laury i wielkie pieniądze gracz Call of Duty. Obecnie strzela w Counter-Strike’a, tym razem już tylko dla rang i skinów. Uzależniony od muzyki pasjonat dobrego kina, a także zapalony sneakerhead.
Napisz do autora

Najnowsze recenzje

    Dołącz do zespołu Gamedot

    Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

    Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres redakcja@gamedot.pl