• Strona główna
  • Newsy
  • Cd projekt ujawnia wyniki finansowe za ostatni kwartał. wiedźmin 3 wciąż sprzedaje się najlepiej

CD Projekt ujawnia wyniki finansowe za ostatni kwartał. Wiedźmin 3 wciąż sprzedaje się najlepiej

YASIU - 
3osoby uważają ten artykuł za ciekawy
CD Projekt ujawnia wyniki finansowe za ostatni kwartał. Wiedźmin 3 wciąż sprzedaje się najlepiej - gamedot.pl

 

CD Projekt ogłosił swoje wyniki finansowe za trzeci kwartał bieżącego roku. Wynika z niego, że rodzima firma wygenerowała zyski na poziomie 35,7 miliona złotych. Co ciekawe jest to nieco mniej niż przewidywali analitycy, ale nadal świetnie. 

Mimo wszystko idzie zauważyć pewien trend spadkowy, albowiem rok temu gdy ukazała się Edycja Roku trzeciego Wieśka spółka zarobiła 154,4 mln zł. 

Jednak nie da się ukryć, że najwększe zyski wciąż przynosi ostatni Wiedźmin. Wliczając do tego transakcje cyfrowe w darmowym Gwint.

Oczywiście oprócz samych zysków CDP włożył także 18,2 miliona zł w rozwój nowych marek - Cyberpunka 2077 oraz wspomianej wyżej karcianki. 

Opócz tego w dalszym ciągu trwają prace rozwojowe platformy cyfrowej GOG, która pozostaje w tyle za konkurentami pokroju Steam, czy Origina. 

Należy też mieć na uwadze, że ewentualne spektakularne zyski firma wygeneruje ponownie dopiero wraz z premierą Cyberpunka 2077. A na to jeszcze poczekamy. 

Pełen raport znajduje się tutaj.

0 osób dodało komentarz
3osoby uważają ten artykuł za ciekawy

0 Komentarzy

YASIUYASIU
Napisz do autora

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres [email protected]