• Strona główna
  • Newsy
  • Blizzard wchodzi na wojenną ścieżkę z konsolowcami używającymi myszy oraz klawiatur

Blizzard wchodzi na wojenną ścieżkę z konsolowcami używającymi myszy oraz klawiatur

ruthless - 
3osoby uważają ten artykuł za ciekawy
Blizzard wchodzi na wojenną ścieżkę z konsolowcami używającymi myszy oraz klawiatur - gamedot.pl

PC Master Race zwykło podkreślać swoją pozycję w oparciu o wiele mniej lub bardziej rozsądnych powodów. Jednym z nich oczywiście była różnica w kontrolerach obsługiwanych przez poszczególne urządzenia. W przypadku strzelanek użytkownicy padów nie mieli większych szans w starciu z posiadaczami zestawu mysz+klawiatura.

 

Oczywiście współczesne konsole zyskały możliwość podłączenia peryferiów charakterystycznych dla komputerów osobistych. Trzeba jednak przyznać, że to rozwiązanie nieco gryzie się z samą ideą gry na konsoli. Co więcej ani PlayStation  4, ani Xbox  One nie posiadają wbudowanego wsparcia dla myszek czy klawiatur. Jeśli komuś bardzo zależy na podłączeniu komputerowych peryferiów, musi on wyposażyć się w specjalny konwertor.

 

Tego typu rozwiązania przekładają się na nierówną rywalizację w konsolowych shooterach. Blizzard zabrał głos w tej sprawie odpowiadając na niepokojące sygnały docierające ze strony społeczności Overwatcha.Jeff  Kaplan, reżyser gry, stanowczo sprzeciwia się wykorzystywaniu klawiatur oraz myszek przez posiadaczy konsol. Według niego tego typu działania zaburzają balans rozgrywek poprzez faworyzowanie niektórych graczy. W celu znalezienia wspólnego rozwiązania problemu amerykański deweloper skontaktował się już z przedstawicielami Sony oraz Microsoftu.

 

źródło: polygon.com

0 osób dodało komentarz
3osoby uważają ten artykuł za ciekawy

Marvel Avengers PS4

Marvel Avengers PS4

Marvel's Avengers umożliwia graczom spełnienie bohaterskich marzeń. Niesamowita fabuła i ciągle rozrastające się uniwersum łączą się z rozgrywką w świecie Avengersów. Opanuj wyjątkowe...

249,00Do sklepu

0 Komentarzy

ruthlessruthlessPrzez lata aktywny, walczący o najwyższe laury i wielkie pieniądze gracz Call of Duty. Obecnie strzela w Counter-Strike’a, tym razem już tylko dla rang i skinów. Uzależniony od muzyki pasjonat dobrego kina, a także zapalony sneakerhead.
Napisz do autora

Najnowsze recenzje

    Dołącz do zespołu Gamedot

    Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

    Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres redakcja@gamedot.pl