• Strona główna
  • Newsy
  • Blizzard wchodzi na wojenną ścieżkę z konsolowcami używającymi myszy oraz klawiatur

Blizzard wchodzi na wojenną ścieżkę z konsolowcami używającymi myszy oraz klawiatur

ruthless - 
3osoby uważają ten artykuł za ciekawy
Blizzard wchodzi na wojenną ścieżkę z konsolowcami używającymi myszy oraz klawiatur - gamedot.pl

PC Master Race zwykło podkreślać swoją pozycję w oparciu o wiele mniej lub bardziej rozsądnych powodów. Jednym z nich oczywiście była różnica w kontrolerach obsługiwanych przez poszczególne urządzenia. W przypadku strzelanek użytkownicy padów nie mieli większych szans w starciu z posiadaczami zestawu mysz+klawiatura.

 

Oczywiście współczesne konsole zyskały możliwość podłączenia peryferiów charakterystycznych dla komputerów osobistych. Trzeba jednak przyznać, że to rozwiązanie nieco gryzie się z samą ideą gry na konsoli. Co więcej ani PlayStation  4, ani Xbox  One nie posiadają wbudowanego wsparcia dla myszek czy klawiatur. Jeśli komuś bardzo zależy na podłączeniu komputerowych peryferiów, musi on wyposażyć się w specjalny konwertor.

 

Tego typu rozwiązania przekładają się na nierówną rywalizację w konsolowych shooterach. Blizzard zabrał głos w tej sprawie odpowiadając na niepokojące sygnały docierające ze strony społeczności Overwatcha.Jeff  Kaplan, reżyser gry, stanowczo sprzeciwia się wykorzystywaniu klawiatur oraz myszek przez posiadaczy konsol. Według niego tego typu działania zaburzają balans rozgrywek poprzez faworyzowanie niektórych graczy. W celu znalezienia wspólnego rozwiązania problemu amerykański deweloper skontaktował się już z przedstawicielami Sony oraz Microsoftu.

 

źródło: polygon.com

0 osób dodało komentarz
3osoby uważają ten artykuł za ciekawy

Elex PL XONE

Elex PL XONE

Elex to wyjątkowo dopracowana gra z gatunku action RPG, stworzona przez wielokrotnie nagradzanych autorów serii Gothic. Akcja gry toczy się w nowym postapokaliptycznym uniwersum science...

59,00Do sklepu

0 Komentarzy