AMD zaniżyło specyfikację Radeon RX 560 bez odpowiedniej informacji

YASIU - 
2osoby uważają ten artykuł za ciekawy
AMD zaniżyło specyfikację Radeon RX 560 bez odpowiedniej informacji - gamedot.pl

 

Jeśli myśleliście nad zakupem Radeona RX 560 musicie uważniej przyjrzeć się specyfikacji, albowiem jak wynika z najnowszych informacji producent po cichu zataił zmianę niektórych parametrów. 

Starsze modele karty oferowały 16 jednostek obliczeniowych i 1024 procesorów strumieniujących dane. Jednak jak się okazało AMD postanowiło trochę zmienić te dane za sprawą nowszego modelu Radeon RX 560D posiadającego już tylko 14 jednostek oraz 896 procesorów. 

Ową rewelację odkrył użytkownik pewnego forum. Producent oczywiście zmienił te dane na swej stronie internetowej, aczkolwiek nie wiemy kiedy dokładnie, to nastąpiło (jeszcze w lipcu reklamy podawały nieaktualne dane).

AMD wystosowało także oświadczenie do całej sprawy:

„Zgadza się, że dostępne są wersje kart graficznych Radeon RX 560 z 14 CU (896 procesorów strumieniowych) i 16 CU (1024 procesorów strumieniowych). Wprowadziliśmy wersję 14 CU tego lata, aby zapewnić producentom i rynkowi więcej opcji konfiguracji kart z serii RX 500.

Zwrócono nam uwagę, że niektórzy producenci i sprzedawcy nie rozróżniają jasno między tymi dwoma wariantami, więc podjęliśmy natychmiastowe kroki w celu zażegnania tego problemu: pracujemy ze wszystkimi partnerami spośród producentów i kanału sprzedaży, aby upewnić się, że opisy produktów i nazwy wyjaśniają liczbę CU, aby gracze i inni konsumenci wiedzieli dokładnie, co kupują.”

„Przepraszamy za zamieszanie, jakie to mogło spowodować.”

 

Mimo wszystko drobny niesmak pozostał. Dodatkowo jeśli robi wam to jakąś różnice musicie zaopatrzyć się w starszy typ grafiki.

0 osób dodało komentarz
2osoby uważają ten artykuł za ciekawy

Dead Space 2 X360 (gra używana)

Dead Space 2 X360 (gra używana)

Inżynier Isaac Clarke powraca z kolejną mrożącą krew w żyłach przygodą w sequelu cieszącej się uznaniem gry Dead Space™. Po przebudzeniu ze śpiączki w ogromnym kosmicznym mieście znanym...

29,00Do sklepu

0 Komentarzy