3:1 dla Sony – w sprzedaży

Filip 'Sirmann' Jankowski - 
0osób uważa ten artykuł za ciekawy
3:1 dla Sony – w sprzedaży - gamedot.pl

W najnowszym raporcie Sony za pierwszy kwartał roku finansowego ujawnia się znakomity sukces konsoli PlayStation 4. Dzięki niej oddział Games & Network Services zanotował w ciągu kwartału wzrost dochodów ze sprzedaży sprzętu oraz usług internetowych o 95,7%. W porównaniu z ubiegłym rokiem sprzedaż konsoli klientom zagranicznym wzrosła o 101%.

 

Od czasu swojej premiery w listopadzie 2013 roku konsola PS4 przynosi fortunę dywizji odpowiedzialnej za gry. Podczas gdy w ubiegłym roku straciła ona 16,4 miliarda jenów (ok. 500 mln zł), to obecnie zarobiła 4,3 miliarda jenów (130 mln zł) i to mimo spadku sprzedaży sprzętu i oprogramowania do PlayStation 3.

 

W omawianym okresie sprzedaż konsol PS3 i PS4 sięgnęła 3,5 miliona sztuk (1,1 miliona w poprzednim roku), a PSP – 750 tysięcy (600 tysięcy w poprzednim roku). Pod tym względem Sony daleko wyprzedza Microsoft, który ogłosił, że sprzedał zaledwie 1,1 miliona egzemplarzy X360 i XOne. Całość dochodów Sony Games & Network Services w ciągu ostatniego roku wyniosła 1240 miliardów jenów (37,6 mld zł), z czego wygenerowany został przychód w wysokości 25 milionów jenów (757 mln zł).

 

Źródło: gamesindustry.biz

0 osób dodało komentarz
0osób uważa ten artykuł za ciekawy

0 Komentarzy

Filip 'Sirmann' JankowskiFilip 'Sirmann' Jankowski

Weteran gier o II wojnie światowej, wieloletni redaktor artykułów o rozrywce elektronicznej na Wikipedii, retrogracz. Miłośnik tego, co stare i na szczęście nie przestarzałe, oddany fan Europy Universalis.

Napisz do autora

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres [email protected]