evolve cover.jpg

EVOLVE

Seria: Evolve

Evolve jest pierwszoosobową strzelanką autorstwa Turtle Rock, znanych z produkcji Left 4 Dead. W grze połączono sieciową kooperację oraz rywalizację między graczami. Akcja gry toczy się w przyszłości na planecie Shear gdzie otoczenie w postaci fauny i flory jest przeciwnikiem wszystkich- zarówno ludzi jak i potworów.

Potwór atakuje

Rozgrywka Evolve odbiega od klasycznej formuły strzelanek (gdzie wielkość i możliwości zespołów są wyrównane) i polega na wyśledzeniu bestii, w którą wciela się 1 z 5 graczy. Do jego zadań należy uciekanie, polowanie na zwierzynę i jej zjadanie, co pozwala na ewoluowanie postaci. Po ewolucji gracz otrzymuje więcej punktów życia i dostęp do kolejnych opcji ataków na poszukujących go przeciwników, staje się przez to trudniejszy do pokonania.

Gracze kontra bestia

Zadaniem grupy 4 graczy jest wyśledzenie i pokonanie potwora, co wymaga kooperacji między każdym w zespole. Każda z osób wybiera jedną z dostępnych klas: traper, medyk, szturmowiec, wsparcie. Traper, używając narzędzi takich jak sondy dźwiękowe, pole siłowe czy harpun może znaleźć bestię i chwilowo powstrzymać jej działanie. Podczas bezpośredniej konfrontacji z potworem, medyk zajmuje się leczeniem kompanów, szturmowiec próbuję pokonać bestię a wsparcie pomaga w ochronie innych graczy. Każdy z grupy łowców może również, podobnie jak potwór ewoluować, zyskując dostęp do kolejnych broni pozwalających na pokonanie wroga. W Evolve gracze zyskują dostęp do wyboru jednego z kilku przedstawicieli każdej z klas oraz bestii, co ma na celu urozmaicenie rozgrywki.

Tryby gry

Poza najważniejszym, opisanym wyżej trybem Hunt, gracze zyskują również dostęp do:

  • Nest, gdzie zadaniem potwora jest dotarcie do kilku z jaj i ich ochrona. Z tych jaj wykluwają się kolejne potwory, utrudniające wygranie grupie łowców, która by wygrać musi zniszczyć wszystkie jaja oraz potwory.

  • Rescue, gdzie łowcy ratują rannych mieszkańców kolonii. Zadaniem potwora jest zabijanie ludzi z kolonii.

  • Defend, w którym zadaniem łowców jest ochrona punktu ewakuacji przed potworem przez określony czas.

Wygląd Evolve

Gra została oparta na silniku CryEngine, który pozwala na stworzenie niesamowitych efektów wizualnych jak i na użycie fizyki przekładającej się na realizm gry.

Wasza ocena
9.7
Oceń grę
Którą platformę oceniasz?
Dane produktu:

Gra na PS4

Premiera na Świecie:
Premiera w Polsce:
Wydawca w Polsce:
Studio:
Wersja językowa:
Angielski
Nośnik i ilość:
brak danych
Screenshoty
Video z gry
Dane produktu:

Gra na XONE

Premiera na Świecie:
Premiera w Polsce:
Wydawca w Polsce:
Studio:
Wersja językowa:
Angielski
Nośnik i ilość:
brak danych
Screenshoty
Video z gry
Dane produktu:

Gra na PC

Premiera na Świecie:
Premiera w Polsce:
Wydawca w Polsce:
Studio:
Wersja językowa:
Angielski
Nośnik i ilość:
brak danych
Screenshoty
Video z gry

Newsy

Wtorek, 13 grudnia 2016
awatar
hraboll
  13-12-2016 14:16
Pierwsze konkrety - czego się spodziewać?
Środa, 26 października 2016
Poniedziałek, 11 lipca 2016
Czytaj więcej

0 Komentarzy

Proponowane dla Ciebie

UWAGA. STRONA UŻYWA COOKIES!

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.