TP-LINK TL-PB20100 - pojemny powerbank na trudne sytuacje - Test

03
Darius

Panujące trendy na rynku smartfonów ciągle się zmieniają, ostatnio w najnowsze nurty wpisuje się niewymienna bateria, dlatego warto przy sobie mieć dodatkowe ogniwo, które w trudnych momentach może uratować sytuację. Z trudnej sytuacji może uratować nas pojemny Powerbank np. TP-LINKa. TL-PB20100 to najlepsze co spotkało nas od lat.

Co gdy energii zabraknie nam zabraknie?

W moim długim życiu wielokrotnie dochodziło do sytuacji, w której mój telefon odmawiał posłuszeństwa, a będąc bardziej precyzyjnym nie on tylko jego bateria padła. Często robił to w najgorszym możliwym momencie. Wyobraźcie sobie sytuacje, w której siedzicie sobie w autobusie i nagle wpadają kontrolerzy i proszą Was o bilet, który znajduje się w pamięci rozładowanego telefonu. Człowiek uczy się na błędach i dzisiaj zawsze mam conajmniej jendego w plecaku.

Zapasowe źródło zasilania przyda się zawsze. Czy to na wakacjach gdzie będzie problem z dostępem do gniazdek, czy w pociągu czy nawet w biurze kiedy jesteśmy na waznym spotkaniu bez ładowarki. Wielkim plusem jest to, że urządzenia są bardzo kompaktowe i można je przenosić w plecaku czy kieszeni naszej kurtki.

Jakość wykonania

TP-LINK TL-PB20100 to wyjątkowo ładnie zaprojektowany powerbank wykonany z bardzo dobrej jakości tworzywa sztucznego. Kolorystyka nawiązuje do ID marki TP-LINK dominuje biel i błękit. Z ciekawostek na boku umieszczono przy przycisku sprawdzającego stan naładowania i włączającego diody doświetlajacej, użytko bardzo ciekawej tekstury tworzywa, tak by lepiej i pewniej trzymało się go w dłoniach.

Technologia przyszłości 

Bank wyposażono w technologie inteligentnego ładowania, która sprawia, że obydwa porty wyjściowe mogą bez problemu dostosować moc zasilania do podłączonego aktualnie urządzenia. (Maksymalnie każde ze złącz może ładować 2,4 A) Warto pamiętać o tym, że działa ona tylko w sytuacji kiedy nasze urządzenie również posiada technologie szybkiego ładowania. Bez tego nie będzie wykorzystany pełny potencjał produktu TP-LINK. Całość ładujemy portem microUSB. Producent pokusił się jeszcze o zastosowanie diody doświetlającej. Dzięki zastosowaniu w bankach energii z serii Ally mocnych akumulatorów LG, proces wyczerpywania się baterii jest znacznie wolniejszy, a czas działania banku niezmiennie długi - tak obiecuje producent.

Procedura testowa

Naszym urządzeniem rozładowującym był smartfon Samsung Galaxy S8, wyposażony w 5,8 calowy ekran o rozdzielczości 1440 x 2960 oraz akumulator o pojemności 3000 mAh. Ładowarka dołączona do telefonu dostarcza prąd o natężeniu 2 A.

W teście sprawdziliśmy czas potrzebny do naładowania telefonu od 0% do 100%.

Powerbank bardzo szybko ładuje telefony. W przypadku naszej S8, pełne ładowanie trwało koło 1 h i 39 minut. WedługTP-LINK telefon o takiej pojemności, można naładować około 6 razy. W rzeczywistości te cyfry się pokrywają i starczyło mi go na kilka ładowań.

Warto?

Testowany przez nas powerbank TP-LINK z serii Ally to świetne i tanie rozwiązanie waszych prądowych problemów. 140 zł to nie dużo jak za taką jakość i technologie, którymi jest naszpikowany. Zdecydowanie polecam!

 

  • Plusy
  • Dobra cena
  • Duża pojemność
  • Starcza na dłuuuugooo
  • Wygląda nieźle
  • Posiada lampkę ledową
  • Minusy
  • Jest trochę ciężki
  • Kabel w zestawie jest za krótki
O autorze
DariusDarius
881 2

0 Komentarzy

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres [email protected]