• Strona główna
  • Top 10 podkładek do cs:go – rozmiar i precyzja kluczami do sukcesu

TOP 10 podkładek do CS:GO – rozmiar i precyzja kluczami do sukcesu - Test

25
ruthless

Pierwszą kwestią, którą należy wziąć pod uwagę przy wyborze podkładki jest wybranie tworzywa, z którego została ona wykonana. Do wyboru mamy powierzchnię materiałową, plastikową lub metalową. W przypadku powierzchni wykonanych z metalu lub plastiku na pewno możemy oczekiwać, że przez długi czas zachowa ona swoje właściwości w postaci szybkiego ślizgu oraz niskiej podatności na uszkodzenia mechaniczne. Jeśli jednak podchodzimy do gry nieco poważniej najlepszym rozwiązaniem okazuje się rzut oka na sprzęt, z którego korzystają najlepsi gracze na świecie. Okazuje się, że przeważająca część profesjonalistów stawia na podkładki wykonane z tkaniny czyli tzw. szmacianki. Z pozoru taki wybór może wydawać się dziwny, lecz ta tendencja jest całkowicie uzasadniona.

Każdy profesjonalny gracz będzie polecać ustawienie możliwie najmniejszego DPI w naszej myszy. Lwia część profesjonalistów korzysta z poziomu 400 DPI, nieco mniejsza ilość postawiła na 800 DPI, lecz na próżno szukać wyższych wartości. Dlaczego? Skrót DPI oznacza dots per inch, czyli ilość punktów mieszczących się w calu obrazu. Przełóżmy teraz teorię na funkcjonowanie tego parametru w praktyce. Jeśli ustawimy DPI w myszy na poziomie 400 jednostek oznacza to, że na odcinku jednego cala znajduje się 400 punktów. Jeśli zdecydujemy się na 3200 DPI, analogicznie tych punktów jest już ośmiokrotnie więcej. W związku z tym niższe wartości przekładają się na mniej potencjalnych pozycji celownika, a także wykluczenie zagrożenia wystąpienia mikro ruchów (właściwie niezauważalnych dla nas w ferworze walki) i w konsekwencji większą precyzję. Co zrobić, aby zwiększyć naszą dokładność jeszcze bardziej? Należy postawić na szmaciankę, która pomoże nam uzyskać najwyższą możliwą precyzję. Jaki konkretny model powinniśmy wybrać? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w dalszej części tekstu.

 

TOP 10 podkładek do CS:GO - #10 CORSAIR MM200

Najlepsze podkładki do CS:GO #10 – Corsair MM200

 

Firma Corsair zdecydowanie jest bezkonkurencyjna w produkcji wysokiej jakości klawiatur mechanicznych.W przypadku innych elementów wyposażenia dla graczy, również oferuje szereg naprawdę przyzwoitych produktów. Moją szczególną uwagę zwróciła podkładka sygnowana oznaczeniem MM200, którą sam producent dedykuje wszystkim zwolennikom maksymalnej precyzji. W dalszej części tekstu postaram się przybliżyć kluczowe cechy tego produktu.

Podobnie jak wiele innych podkładek do CS:GO biorących udział w rankingu, Corsair również zdecydował się na wydanie kilku wariantów wielkościowych. Najmniejsza z nich mierzy 265x210mm i możemy ją nabyć już od 50zł, z kolei największa z nich, której wymiary wynoszą aż 930x300mm jest dostępna za 160zł. Corsair zdążył nas przyzwyczaić do wysokich cen za swoje produkty. O ile klawiatury są warte swojej ceny, o tyle w przypadku podkładek można dokonać lepszego wyboru za zbliżoną lub nawet mniej wygórowaną kwotę.

MM200 jest wyjątkowo twarda i charakteryzuje się gęstym splotem. Dzięki temu faktycznie możemy liczyć na wysoką precyzję oraz kontrolowane ruchy. Ceną jest niezbyt szybki ślizg, co jest raczej standardem w przypadku wersji control, więc nie traktowałbym tego aspektu w charakterze wady. Krawędzie podkładki zostały przycięte laserowo, lecz niestety zabrakło dodatkowej warstwy materiału do obszycia brzegów. Przy stosunkowo wygórowanej cenie brak tego typu zabezpieczenia może uchodzić za poważne uchybienie, ponieważ przy dłuższej eksploatacji rant może być podatny na uszkodzenia mechaniczne. Ponadto po wyjęciu z opakowania podkładka potrzebuje kilku dni użytkowania, aby dopasować się do płaskiej powierzchni blatu. Podsumowując, Corsair oferuje nam dość drogą podkładkę do CS:GO o wysokich walorach technicznych. Podkładka współpracuje bezproblemowe ze wszystkimi myszkami. Również słabsze sensory, mające tendencje do gubienia sygnału, odnajdują się na niej dzięki jednorodnej kolorystycznie powierzchni.

 

TOP 10 podkładek do CS:GO - #9 QPAD UC

Najlepsze podkładki do CS:GO #9 – QPAD UC

 

QPAD jest cenionym producentem sprzętu gamingowego, który zasłynął właśnie wprowadzając na rynek kilka serii materiałowych podkładek. Aktualnie w ofercie wspomnianej marki znajdują się 3 linie podkładek: CT, FX oraz UC. W mojej ocenie to ostatnia z wyżej wymienionych jest najlepszym wyborem jeśli planujemy podbój sceny CS:GO. Po prześledzeniu sprzętu, na który postawili czołowi, profesjonalni gracze okazuje się, że oni również wybrali model UC jako swojego faworyta. Ten wybór nie może być przypadkowy, a w dalszej części tekstu postaram się sprawdzić dlaczego.

QPAD UC została wydana w pięciu wersjach, które różnią się od siebie wielkością. Najmniejsza z nich wcale nie jest taka mała. Jej wymiary to 290x240mm. Ten wariant został oznaczony jako UC 29. Z kolei UC 90, czyli największa podkładka należąca do tej rodziny, mierzy 900x420mm, więc przestrzeni jest wystarczająco dużo, aby postawić na niej klawiaturę, a obok niej swobodnie korzystać z myszy. Ceny kształtują się bardzo przystępnie. Mianowicie wersję UC 29 otrzymamy już za 27zł, natomiast UC 90 za około 90zł. Tak jak wcześniej wspomniałem, pomiędzy dwoma wariantami, o których wspomniałem dostępne są również 3 modele pośrednie.

QPAD UC charakteryzuje się wyjątkowo miękką, niepowlekaną powierzchnią. Materiał przekłada się na wysoką kontrolę nad myszą, która zdecydowanie przeważa nad szybkością ślizgu. Opisywany model powinien zatem w szczególności przypaść do gustu osobom szukającym sprzętu pozwalającego na osiągnięcie wysokiej precyzji. Gładka powierzchnia nie stawia oporu i pozwala na płynne ruchy. QPAD UC wykazuje się przyzwoitą odpornością na wszelkie zabrudzenia, a także kontakt z cieczą. Wszelkie nieczystości nie przekładają się zanadto na zmniejszenie walorów technicznych produktu. Na pochwałę zasługuje spód podkładki wykonany z krzyżowego splotu gumowego tworzywa. Dzięki temu po położeniu podkładki na biurku, nie przemieszcza się ona na boki, a co więcej sprawia ona wrażenie wręcz przyklejonej do blatu. Ponadto QPAD UC bez zarzutów współpracuje ze wszystkimi myszami, które aktualnie znajdują się na rynku. Monochromatyczna podkładka nie powinna również powodować „gubienia się” sensora w przypadku nieco starszych myszy.

 

TOP 10 podkładek do CS:GO - #8 Logitech G640

Najlepsze podkładki do CS:GO #8 –  Logitech G640

 

Logitech stanowi klasę samą w sobie w kategorii peryferiów gamingowych. Oferta myszek jest bardzo zróżnicowana, a szeroka gama podkładek jest w tym przypadku doskonałym uzupełnieniem asortymentu. Jeśli posiadacie gryzonia szwajcarskiej marki i szukacie szmacianki z tej samej stajni zdecydowanie polecam model G640. Jest to młodszy brat wersji G240, który wyciągnął wnioski z błędów swojego poprzednika. W tej chwili model G640 możecie nabyć za 170zł w przypadku wariantu klasycznego. Jeśli jednak zależy wam na aplikacji ulubionego zespołu będziecie zmuszeni dodać do powyższej kwoty około 50zł.

Wymiary G640 wynoszą 460x400mm. Jest to podkładka o charakterze hybrydowym. Oznacza to, że producent postawił na kompromis pomiędzy powierzchniami typu speed oraz control. Jeśli nie macie dokładnie sprecyzowanych oczekiwań, to tego typu uniwersalny produkt będzie doskonałym wyborem. Materiał, z którego wykonano opisywany model jest bardzo przyjemny w dotyku. Mysz porusza się po nim swobodnie, cechuje się stosunkowo szybkim ślizgiem przy zachowaniu precyzji na optymalnym poziomie. Producent stwierdza, że G640 sprawdza się najlepiej pracując w symbiozie z myszkami marki Logitech. Radzę jednak potraktować te zapewnienia w charakterze chwytu marketingowego. Nie martwiłbym się na zapas jeśli jesteście posiadaczami G640, a planujecie śmigać po niej myszką Mionix czy Genesis. Podkładka równie dobrze spisuje się w połączeniu z gryzoniami innych marek. Dodatkowo zwróciłem uwagę na perfekcyjną przyczepność podkładki. Guma znajdująca się na spodzie skutecznie utrzymuje ją w stabilnej pozycji. Jedyną wadą jest cena, lecz w zamian za słoną zapłatę otrzymujemy wyjątkowo wytrzymały projekt. Wiele podkładek materiałowych wyraźnie traci swoje walory po kilku miesiącach eksploatacji. G640 spisuje się bez zarzutów nawet po upływie roku od zakupu.

 

TOP 10 podkładek do CS:GO - #7 Razer Goliathus

Najlepsze podkładki do CS:GO #7 – Razer Goliathus

 

Marki Razer chyba nie muszę nikomu przedstawiać. Ponad 10 lat temu amerykańska firma zrewolucjonizowała branżę peryferiów gamingowych poprzez wydanie kilku modeli innowacyjnych myszek, które biły rekordy sprzedaży. Obecnie Razer oferuje szeroką gamę produktów takich jak klawiatury czy słuchawki. Tym razem poświęcę skupimy się jednak stricte na podkładkach.

Razer Goliathus jest najlepsza podkładką do CS:GO w ofercie amerykańskiej firmy. W przypadku tego modelu mamy do wyboru wersje speed, control oraz mobile. Mając w perspektywie podbój sceny CS:GO bezdyskusyjnie postawiłbym na model control. Wówczas musimy jeszcze zadecydować jak dużej powierzchni potrzebujemy. Razer wprowadził do oferty 4 rozmiary tego modelu. Najmniejszy z nich mierzy 270x215mm, a wielkość największego wynosi 920x294mm. Decyzja odnośnie rozmiaru oczywiście leży już wyłącznie w gestii kupującego. Osobiście doradzałbym jednak wybór wersji medium bądź większej.

Podkładka Razer Goliathus jest wyjątkowo miękka i przyjemna w dotyku. Nawet podczas wielogodzinnych zmagań nie nadwyręża dodatkowo nadgarstka. Ślizg jest swobodny i stosunkowo szybki nawet jak na podkładkę typu control. Produkt Razera nie ma problemów przy współpracy z najnowszymi sensorami optycznymi, jak i laserowymi. Obawiałbym się jednak o nieco przestarzałe czujniki, a to ze względu na kolorystyczne zróżnicowanie podkładki. Niektóre starsze sensory pracują wyłącznie na monochromatycznych powierzchniach, a na pozostałych mają tendencję do „gubienia się”. Ponadto Goliathus dzięki swojej elastyczności nie jest podatny na odkształcenia. Z kolei obszyte dodatkową warstwą materiału brzegi są skutecznie zabezpieczone przed uszkodzeniami mechanicznymi.

 

TOP 10 podkładek do CS:GO - #6 SteelSeries DEX

Najlepsze podkładki do CS:GO #6 – SteelSeries DEX

 

Myślę, że nie rozminę się z prawdą jeśli nazwę SteelSeries najlepszym producentem peryferiów gamingowych na chwilę obecną. Firma posiada bardzo dobre klawiatury, świetne myszki, przyzwoite słuchawki, a przede wszystkim wyśmienite podkładki, którymi marka zdobyła serca graczy.

DEX został wydany zaledwie w jednym wariancie jeśli chodzi o wielkość. Podkładka ma wymiary 320x270mm, więc jest niewielka w porównaniu do innych modeli biorących udział w zestawieniu. Powierzchnia ma charakter hybrydowy i została wykonana z syntetycznego materiału o specyficznym splocie z drobnymi wypustkami. Dzięki temu uzyskano podkładkę typu speed, która charakteryzuje się szybkim ślizgiem. Nie oznacza to jednak, że kontrola nad myszą jest utrudniona. Wręcz przeciwnie, każdy z testowanych sensorów sprawował się na niej bez zarzutów.

Podkładka już po wyjęciu z pudełka jest idealnie prosta. Krawędzie nie zostały dodatkowe obszyte, lecz scalono je z warstwą gumy znajdującą się u podstawy. Dodatkowo powierzchnia jest wyjątkowo odporna na zabrudzenia. Rozlana ciecz pozostaje na powierzchni i nie wnika w strukturę materiału. Wówczas wystarczy zetrzeć intruza z podkładki i wracać do gry.

 

TOP 10 podkładek do CS:GO - #5 Genesis M12

Najlepsze podkładki do CS:GO #5 – Genesis M12

 

Podkładka z oferty polskiego producenta występuje w czterech wariantach wielkościowych. Rozmiary wersji mini wynoszą 210x250mm, a największy model maxi 445x885mm. Pomiędzy nimi znajdują się jeszcze dwie opcje pośrednie, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Pod względem ceny Genesis standardowo wypada bardzo przystępnie, począwszy od 15zł za mini, a na 55zł za maxi kończąc.

M12 jest bardzo wytrzymała. Nie ulega odkształceniom podczas transportowania jej zwiniętej w rulon. Zagrożeniem dla niej nie będą stanowić krople wody czy potu. Wilgoć w żadnym stopniu nie wpływa na utratę jej właściwości. Krawędzie podkładki zostały obszyte dodatkową warstwą materiału, dzięki czemu brzegi nie będą się strzępić w czasie eksploatacji. Sam materiał, z którego została wykonana właściwa część podkładki jest dość zbity i chropowaty. Twórcom udało się znaleźć kompromis pomiędzy szybkością ślizgu, a precyzją. Ponadto wszystkie sensory wykorzystywane w nowych myszkach spisują się bez zarzutów na M12. Dużą zaletą tej podkładki jest fakt, że już po wyjęciu z pudełka nie posiada ona odkształceń i od razu dostosowuje się do płaskiej powierzchni blatu. Wszystkie powyższe czynniki sprawiają, że M12 stanowi najlepszą podkładkę do CS:GO na niższym pułapie cenowym.

 

TOP 10 podkładek do CS:GO - #4 CM Storm Control-RX

Najlepsze podkładki do CS:GO #4 – CM Storm Control-RX

 

Model Control jest częścią rodziny oznaczonej symbolem RX. Każdy z jej członków jest dedykowany dla innej kategorii graczy. W tym zestawieniu wychodzę naprzeciw oczekiwaniom poszukiwaczy dużej precyzji. W związku z tym naszym kolejnym gościem jest wersja Control.

Podkładka Control-RX została wydana w wersjach Medium oraz Large. Większa z nich mierzy 440x350mm, z kolei wymiary mniejszej wynoszą 320x290mm. Ceny wynoszą odpowiednio 80zł oraz 55zł.

Na pierwszy rzut oka można dostrzec, że CM Storm stworzył wyjątkową wysoką podkładkę. W związku z tym polecałbym ją graczom, którzy podczas zmagań opierają na biurku całe przedramię i wykonują zamaszyste ruchy całą ręką. Zwolennikom trzymania dłoni na krawędzi biurka i pracowania samym nadgarstkiem może być po prostu niewygodnie. Same krawędzie podkładki nie zostały dodatkowo obszyte. Wierzchnia warstwa została wykonana z lycry. Tkaninę doprowadzono aż do podstawy, gdzie płynnie przechodzi w poliuretanową podstawę, która skutecznie zapobiega przemieszczaniu się po blacie. RX Control ostała ona wykorzystana z myślą o graczach korzystających z niskich ustawień DPI. Mogą oni liczyć na niezakłóconą precyzję oraz kontrolowany ślizg na wszystkich sensorach, które są aktualnie dostępne na rynku. CM Storm Control-RX cechuje się ona odpornością na wodę oraz inne rodzaje zabrudzeń. Dodatkowo jest wyjątkowo odporna na uszkodzenia mechaniczne, co czyni ją idealnym wyborem dla każdego gracza CS:GO. W przystępnej cenie otrzymujemy produkt, który wystarczy nam na lata regularnej eksploatacji.

 

TOP 10 podkładek do CS:GO - #3 Mionix Sargas

Najlepsze podkładki do CS:GO #3 – Mionix Sargas

 

Mionix jest marką premium, która zajmuje się produkcją peryferiów gamingowych. O jakości oferowanych produktów świadczy fakt, że zdobyły one uznanie mistrzów świata w popularnego „kantera”. Właśnie na podkładkach Sargas brazylijska ekipa sięgnęła po tytuł najlepszej drużyny globu.

Przekrój rozmiarów jest bardzo zróżnicowany. Oferta Sargasów zaczyna się od rozmiaru S liczącego sobie 240x210mm, a kończy na ogromnej wersji XXL, która przy wielkości 1200x500mm jest w stanie pomieścić klawiaturę, myszkę oraz wiele innych akcesoriów. Najmniejszy model kupimy już od 30zł, a za największy przyjdzie nam zapłacić 170zł. Rozpiętość cenowa jest duża, lecz Mionix jest prawdopodobnie jedyną marką, która wychodzi naprzeciw oczekiwań graczy potrzebujących naprawdę sporo przestrzeni do działania.

Niezależnie od rozmiaru, na który postawimy, otrzymujemy hybrydę pomiędzy szybkością a kontrolą. W tym przypadku designerzy postawili na zastosowanie włókien mikrofibry przeciwdziałających utracie sygnału sensora oraz zwiększeniu kontroli nad ślizgiem (przy zachowaniu jego optymalnej szybkości). Co więcej materiał jest również wodoodporny. Rozlana ciecz pozostaje na powierzchni podkładki i nie wsiąka w jej strukturę. Wówczas wystarczy ją zetrzeć i wracać do gry. Brzegi podkładki zostały przycięte laserowo, lecz wykończenie jest na tyle solidne, że nie należy obawiać się o uszkodzenia mechaniczne tego elementu. Dodatkowo Sargas nie wybrzydza i pracuje bez zarzutów ze wszystkimi sensorami wykorzystywanymi w najnowszych myszach.

 

TOP 10 podkładek do CS:GO - #2 ZOWIE P-SR / G-SR

Najlepsze podkładki do CS:GO #2 - ZOWIE SR

 

ZOWIE jest firmą dedykowaną dla najbardziej wymagających użytkowników Kluczową rolę w procesie tworzenia poszczególnych produktów odgrywają gracze. To opinia potencjalnych odbiorców w myśl polityki firmy stanowi decydujący czynnik przed wypuszczeniem towaru na rynek. Dzięki takiej współpracy na pułki sklepowe trafiają takie perełki jak seria podkładek do CS:GO.

Podkładki z serii SR zostały wydane w dwóch rozmiarach: mniejszy P-SR (355x315mm) za 80zł oraz większy G-SR (475x395mm) w cenie 120zł. Gęsty splot i odpowiednie materiały sprawiają, że powierzchnia jest bardzo gładka, delikatna i przyjemna w dotyku. Podkładka ma charakter hybrydowy i stanowi kompromis pomiędzy szybkim ślizgiem a kontrolą. Nietypowy wzór nie sprawia problemu przy współpracy z różnymi sensorami. Zbita struktura gumy wykorzystanej u podstawy tworzy jedną całość. Dzięki temu podkładka lepiej przylega do biurka i przekłada się na swobodniejszy ślizg.

Podkładkę cechuje wyjątkowa elastyczność przez co nie jest odkształcona po wyjęciu jej z pudełka. W tym modelu brzegi zostały przycięte przy pomocy lasera. Niestety nie zapewniono dodatkowej ochrony dla krawędzi, lecz z opinii użytkowników z dłuższym stażem wynika, że podkładka po wielu miesiącach intensywnej eksploatacji podkładka ZOWIE nie została nadgryziona zębem czasu. Rozwijając kwestię podatności na uszkodzenia czy zabrudzenia, wszelkie rozlane napoje czy plamy po jedzeniu nie przekładają się na utratę walorów technicznych. W mojej ocenie ZOWIE SR są najlepiej wykonanymi podkładkami pod względem stricte wizualnym. Parafrazując klasyka, produkty z tej serii stanowią odrobinę polotu i finezji pośród szaroburej konkurencji.

 

TOP 10 podkładek do CS:GO - #1 SteelSeries QcK

Najlepsze podkładki do CS:GO #1 – SteelSeries QcK

 

QcK jest flagowym modelem spod szyldu SteelSeries. Jego debiut datowany jest na 2004 rok. Od tamtej pory pojawiło się wiele rozmaitych wersji różniących się od siebie rozmiarem czy kolorystyką. W gruncie rzeczy nadal jednak obcujemy z tą samą podkładką.

Pierwszym czynnikiem przemawiającym w największym stopniu za QcK jest zestawienie wysokiej jakości z ceną. W tej chwili w ofercie duńskiego producenta znajduje się 5 wersji w różnych rozmiarach. Najmniejsza z nich mierzy 250x200mm, a wymiary największej wynoszą 900x400mm. W tej chwili przyjdzie nam za nie zapłacić odpowiednio 30zł oraz 150zł. Tak jak wcześniej wspomniałem, pomiędzy tymi dwoma skrajnie różnymi wariantami mamy również do wyboru 3 wersje pośrednie. Skoro jesteśmy już przy omawianiu dostępnych rozmiarów możemy płynnie przejść do drugiego sporego pozytywu. QcK doczekało się wielu wydań dedykowanych dla fanów rozmaitych drużyn e-sportowych. Wszystkie zostały wyemitowane limitowanym nakładem przez co dotarcie do niektórych może stanowić nie lada wyzwanie. Tym bardziej zgromadzenie ich wszystkich to prawdziwa gratka dla kolekcjonerów oraz najzagorzalszych fanów sportów elektronicznych.

Podkładka charakteryzuje się wolnym ślizgiem. Materiałowa powierzchnia jest nieco szorstka przez co stawia drobny opór naszym ruchom. Dzięki temu zachowujemy pełną kontrolę nad myszą, która nie ma w zwyczaju samowolnie ślizgać się po powierzchni. QcK doskonale temperuje tego typu zapędy. Dzięki jednorodnej kolorystyce podkładka dobrze radzi sobie ze wszystkimi typami sensorów. Zdecydowanie jest najlepszym wyborem dla osób ceniących sobie wysoką kontrolę, która w tym przypadku stała się możliwa poprzez ograniczenie szybkości ślizgu.

Jeśli nie chcemy, aby QcK szybko utraciła swoje właściwości musimy jednak dbać o jej dobrą kondycję. Podkładka nie ma obszytych brzegów i niestety ma tendencję do strzępienia się na rogach. Dodatkowo jest wyjątkowo podatna na zabrudzenia, które mogą utrudnić nam rozgrywkę. Jeśli zdecydujecie się na zakup musicie mieć na uwadze, że QcK nie jest podkładką na lata. Po kilku miesiącach użytkowaniu będziemy zmuszeni odesłać ją na zasłużoną emeryturę. Jedynym rozwiązaniem pozostaje wówczas zakup kolejnego modelu.

W świetle wszystkich uwag zawartych w poprzednim akapicie, pierwsze miejsce może wydawać się niezasłużone. Zwróćmy jednak uwagę, że QcK jest najczęściej pojawiającą się podkładką w wyposażeniu profesjonalnych graczy. Jeśli zakup nowej podkładki co pół roku lub rok nie jest dla was problemem to zdecydowanie powinniście przemyśleć zaopatrzenie się w ten model.

 

 

O autorze
ruthlessruthless
578 0
Przez lata aktywny, walczący o najwyższe laury i wielkie pieniądze gracz Call of Duty. Obecnie strzela w Counter-Strike’a, tym razem już tylko dla rang i skinów. Uzależniony od muzyki pasjonat dobrego kina, a także zapalony sneakerhead.

2 Komentarze

awatar
wid3ł3ł3ł (gość) 5 lat temu

Korzystam z SS QCK Plus już ponad 8 lat. Prana ręcznie była już ze 4-5 razy. Od 4 lat użytkowana w kuchni, gdzie spełnia nierzadko rolę podstawki pod talerz czy szklanki - warunki dość ekstremalne. Daje radę na prawdę fenomenalnie. Niestety nieobszyte rogi już się strzępią i po 2-3 cm wgłąb, o zabrudzeniach utrudniających ślizg nie wspomnę - ale ludzie, ona ma już 8 lat. A w tekście autor pisze o wymianie co pół roku... ha ha ha.

1 Odpowiedz
awatar
Graczu (gość) 7 lat temu

Stary steel taki dobry ?

1 Odpowiedz

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres [email protected]