NZXT H440 - test fenomenalnej obudowy dla graczy - Test

01
Darius

NZXT to marka pochodząca ze Stanów Zjednoczonych, trochę mniej znana w Polsce, za sprawą sporej konkurencji. Jej produkty wyróżniają się niesamowitą jakością i kapitalnym desingem. Oprócz bud w ofercie producenta znajdziemy zasilacze, różne akcesoria modderskie oraz  różne systemy chłodzenia.

Pierwsze wrażenie

ŁaŁ, buda prezentuje się rewelacyjnie! Wygląda czadowo, Podoba mi się kolorystyka (nawiązuje do naszych barw), sam design jest wyjątkowo udany. Za każdym  razem kiedy na nią spojrzałem na mojej twarzy pojawiał się uśmiech. - Taką budę mógłbym mieć w domu.

Specyfikacja

- Obudowa typu Midi-Tower przeznaczona dla płyt Standard ATX, microATX, Mini-ITX
- Brak zatok dla urządzeń 5.25"
- Montaż do 6 dysków HDD 3.5" na tackach, kompatybilne wszystkimi typami z SSD/HDD 2.5"
- Dodatkowe dwa miejsca dla dysków 2.5" nad zasilaczem
- 7 slotów rozszerzeń dla zewnętrznych kart
- Chłodzenie standardowe: Przód 3x 120mm FN V2
- Chłodzenie standardowe: Tył 1x 140mm FN V2
- Chłodzenie opcjonalne: Góra 2x 120/140mm
- Na górze panel: 2x USB3.0, 2x USB2.0 oraz 2x Audio
- Zasilacza brak w zestawie, montowany jest od spodu, posiada wyjmowalny filtr przeciwkurzowy
- Wsparcie dla kart graficznych maksymalnie 294 mm, po wyjęciu koszyka HDD długość wzrasta do 406,2 mm
- Obsługa chłodzenia dla CPU do wysokości 180 mm
- Brak regulatora obrotów wentylatorów
- Płytka PCB z 10. gniazdami FAN 3-pin, podświetlanie wnętrza (przyciskiem z zewnątrz)
- Waga obudowy 9.75 kg
- Wymiary obudowy (wysokość, szerokość, głębokość): 475.3 x 220 x 510 mm
- Gwarancja: 2 lata

Wygląd zewnętrzny, akcesoria, jakość wykonania

Jakość wykonania całości jest znakomita. Większa część H440 została wykonana z metalu, pojawia się odrobina plastiku, ale bardzo dobrego jakościowo. Nasz modol utrzymano w kolorystyce czerni i pomarańczy. Łącznie razem z naszą dostepnych jest aż 7 wariantów kolorystycznych, a więc każdy powinien dopasować tą, która najlepiej będzie komponowała się w pokoju. Najbardziej boli sama buda waży prawie 10KG! To bardzo dużo!

Na pierwszy rzut oka front H440 wygląda na taki, który ma drzwiczki i tu przychodzi pierwsza niespodzianka. Nie mam ich, to tylko wielka płyta pokryta od wewnątrz specjalną gąbką wyciszającą. Jakie są tego konsekwencje? A no takie, że napędu do płyt nie zamontujemy.

Na górnej części budy znajdują się dwa przyciski - pierwszy odpwiedzialny za power - drugi za reset. Oprócz tego dwa złącza audio, dwa USB 3.0 i dwa USB 2.0. Usytuowane są trochę ciasno, więc grube peny mągą na siebie się nakładać.

Wracając do frontu po zdjęciu tej klapy przypominającej drzwiczki moim oczom ukazał się wielki filtr przeciwkurzowy i aż trzy 120 mm wentylatorki na tyle też jest jeden ale 140mm.

Tył wygląa raczej standardowo siedem śledzi, dwa wypusty do chłodzenia cieczą.  Dziurka na zasilacz i oczywiście płytę główną.

Okno wykonano z akrylu. Jest stosunkowo małe, ale w całości pokazuje zawartość. Do tego podobaa mi się ładnie wymalowana na pomarańczowo pułka chowająca zasilacz.

Na spodzie też standardowo pojawiły się gumowe nóżki niwelujące wibracje oraz mały filtr przeciwkurzowy.

Co w środku piszczy?

Miejsca w środku jest sporo większość elementów została sietnie przemyślana, dzięki czemu możemy bardziej efektywnie porozrzucać okablowanie i nasze podzespoły.

Do środka wejdzie aż 6, dysków twardych, te montujemy na specjalnych szynach, które praktycznie bez narzędziowo jesteśmy w stanie zamontować. Killer ficzerem jest specjalna płytka, umieszczona na środku, która skupia całe okablowanie wentylatorów. Co za tym idzie nie musimy podpinać je pozbośrednio do płyty głównej. Oszczędzamy miejsce, czas i nerwy. ATX, microATX, Mini-ITX to standardy płyt głównych, które NZHT H440 obsługuje. Cieszy fakt zastosowania dużej ilości przepustów, dzięki czemu nie powinniśmy mieć problemu z okablowaniem czegokolwiek. Sam montaż naszej platformy odbył się bez najmniejszych problemów.

Testy

Testy

W nich sprawdziłem wydajność i głośność wentylacji obudowy H440 oraz szybkość montażu podzespołów. Ponieważ obudowa pozwala na zamontowanie wentylatorów na wiele sposobów, mój test będzie tylko ograniczał się do ustawień fabrycznych. Testy wentylacji przeprowadziłem w redakcji, gdzie temperatura wynosiła 23 stopnie. Przez około 15 minut nagrzewałem moje podzespoły programem OCCT, zaś temperaturę zmierzyłem  AIDĄ 64 i HWiNFO. 

Montaż odbył się bezproblemowo. Szybko sprawnie bez problemów

Platforma testowa:

Procesor: Intel 6700k 

Karta Graficzna: 1070

Płyta Główna: MSI Z170 M5

Ram: Corsair Vegeance 32 GB DDR4 2133 MHz

Dysk; Samsug Evo 850 1 TB 

Monitor: Acer BX34 

Wyniki:

Temperatura Procesora: w spoczynku 31 stopi C w stresie 82

Temperatura karty graficznej oscylowała w granicach 37 stopni C w spoczynku i 81

Temperatura dysku: na poziomie 20 stopni w spoczynku i 20 w stresie

Podsumowanie

Śliczna, cicha, i wydajna, w tych trzech prostych słowach można opisać H440. To naprawdę znakomicie wykonana obudowa, którą warto kupić, ma wszystko to co będzie nam potrzebne. My zdecydowanie polecamy! Świetny produkt.

 

  • Plusy
  • Kapitalny Desing
  • Dużo miejsca na montaż
  • Super cicha
  • Osobna szyna dla zasilacza
  • Znakomita jakość wykonania
  • Sporo filtrów przeciwkurzowych
  • 4 wentylatory w zestawie
  • Minusy
  • Nie ma miejsca na napęd? O ile to dla kogoś wada
  • Gdzie kontroler obrotów wentylatorów?
O autorze
DariusDarius
881 2

0 Komentarzy

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres [email protected]