MSI Trident 3 Arctic idealnym komputerem dla graczy? - test - Test

03
Darius

Kompaktowe rozwiązania cieszą się coraz większą popularnością, gracze chętniej decydują się na zakup dobrego laptopa niż wielkiego komputera stacjonarnego. Jeżeli szukacie kompaktowego rozwiązania z wielką mocno firma MSI przygotowała dla Was odświeżoną wersję swojego miniaturowego desktopa Trident 3 w kolorze Arctic.

Pierwsze wrażenie

Opakowanie jak zawsze w przypadku MSI wygląda bardzo okazale. Ładne grafiki, pełna specyfikacja i najważniejsze funkcje - jest wszystko i to podane w bardzo atrakcyjny sposób. W środku jest tylko lepiej, sam komputer to majstersztyk i wzór do naśladowania przez innych producentów. 

Specyfikacja MSI Trident 3 Arctic:

- Procesor: Intel Core i7-7700 3,6 GHz,
- Chipset: H110,
- Karta graficzna: MSI GeForce GTX 1070 ITX,
- Pamięć RAM: 16 GB (2x 8GB) DDR 2133 MHz,
- Nośniki danych: 256 GB SSD M.2 SATA + 1 TB HDD 7200 obr./m,
- Łączność: Intel Wireless-AC 3165 + Bluetooth 4.2, gigabit LAN,
- Złącza: z przodu: mikrofonowe, słuchawkowe, dwa USB 3.1, jedno USB 3.1 Typu-C, jedno HDMI in (VR Link),
z tyłu: HDMI in (VR Link), HDMI, cztery USB 2.0, jedno USB 3.1, złącza audio,

- Wymiary: 326 mm x 72 mm x 232 mm,
- Waga: 3,13 kg,
- System operacyjny: Windows 10 Home,
- Zasilacz: 330 W,

 0

Białe jest Białe a czarne jest czerwone

MSI Trident 3 Arctic to nie byle komputer, to prawdziwa bestia wydajności. Sercem konstrukcji jest super wydajny procesor inteal 7700 z taktowanie 3,6Ghz, do tego dostajemy szybkie ramy DDR4 3400Mhz i piekielnie wydajną kartę graficzną 1070. Jak to wszystko zmieścili w tak małej obudowie? Jakoś dali radę w przeciwieństwie do Sony i Microsoftu, których konsole o podobnych rozmiarów mają problem z FullHD w 30 klatkach na sekundę. Posiadając Tridenta nas to absolutnie nie czeka, ale o tym za chwilę. Komputer przygotowano z bardzodużą starannością, wszystkie jego elementy zostały wykonane ze świetnej jakości tworzywa sztucznego i plastiku. Z racji zastosowanego koloru, szybko się brudzi, ale nie ma jakichś większych problemów z jego czyszczeniem.

Wygląda kozacko co nie? Na przedniej części obudowy znajdziemy dwa istotne elementy - pierwszym jest czerwony logotyp MSI, drugim szara meszowana siatka, odpowiedzialna za wentylacje komputera, ma też właściwości antykurzowe.

Do zestawu dołączono srebrną podstawkę, na której można położyć komputer. Są w niej specjalne dziurki odpowiedzialne za wentylacje, tak więc jeżeli będziecie kłaść komputer na podstawkę będzie swobodnie "oddychać".

Na spodzie znajdziemy cztery gumowane stopk gwarantujące lepszą stabilizację oraz redukcje drgań i kolejną kratkę odpowiedzialną za lepszą cyrkulacje powietrza w komputerze.

Trident 3 wyposażono w ogromną ilość złącz, znajdziemy trzy odpowiedzialne za audio, cztery porty USB 2.0, jeden port USB 3.1 typu A, dwa porty HDMI z czego jeden dedykowany VR oraz gigabitowe złącze ethernetowe.

Po drugiej stronie natomiast dwa złącza USB 3.1 typu A z funkcją szybiego ładowania, 1 USB 3.1 typu C, dwa kolejne porty audio i złącze HDMI dla VRu.

Kilka słów więcej

Z racji swoich wręcz mikroskopijnych rozmiarów, komputer będzie się  idealnie nadawał do różnego rodzaju wypadów do kumpli - oczywiście jeżeli wasze kobiety na to pozwolą. 326 mm x 72 mm x 232 mm, i 3,13 kg to wręcz kuriozalne liczby, widać słychać i czuć postęp technologiczny, który postępuje. Mały wcale nie oznacza słaby jest wręcz przeciwnie - ale o tym za moment. Myślę, że przy odpowiednio mocnym plecaku będziecie go mogli zabrać ze sobą tak gdzie Was nogi poniosą. Próbowałem ten patent sprawdzić samemu używając mojego plecaka MSI GT Gaming Battlepack - wszystko ładnie pięknie się zmieściło, ale kiedy moja dziewczyna zorientowała się, że podczas wycieczki do teściów zapakowałem do plecaka coś ekstra, dostałem szlaban...  także uważajcie... 

To co widzicie na zdjęciu wyżej to największy problem testowanego komputera. Zasilacz jest OLBRZYMI, prawie tak wielki jak moja głowa. Nie można było poszukać innego rozwiązania? Cóż, musimy z tym jakoś żyć... nie mamy innego wyjścia.

Testujemy moc

Moc MSI Trident 3 Arctic sprawdziliśmy za pomocą popularnych benchmarków i topowych gier. Nowością jest przejście z PCMark w wersji 8 na nową 10.

3dMark - wydajność gry

PCMark 10 - wydajność ogólna

AIDA64 - procesor

CrystalDiskMark i Atto Disk Benchmark - dysk

 

Giercujemy

Jak z wydajnością? Jest niesamowicie! Wszystkie gry sprawdzaliśmy w rozdzielczości FULL HD. Przy użyciu różnych ustawień PC.

Ustawienia Uber

Średnio: 57 klatek na sekundę

Minimalnie: 45 klatek na sekundę 

Ustawienia Wysokie

Średnio: 72 klatek na sekundę 

Minimalnie: 59 klatek na sekundę

Hitman Ultra DX12

Średnio: 53 klatki na sekundę

Minimalnie: 47 klatki na sekundę

Ustawienia Uber - optymalizacja jest zła dlatego słabe wyniki

Średnio: 30 klatek na sekundę 

Minimalnie: 23 klatek na sekundę

Ustawienia rekomendowane

Średnio: 111 klatki na sekundę

Minimalnie: 54 klatek na sekundę

Ustawienia Uber

Średnio: 65 klatek na sekundę

Minimalnie: 58 klatek na sekundę

Ustawienia Wysokie

Średnio: 78 klatek na sekundę

Minimalnie: 60 klatek na sekundę

Ustawienia Wysokie DX12

Średnio: 60 klatek na sekundę

Minimalnie: 57 klatek na sekundę

Ustawienia Bardzo Wysokie

Średnio: 60 klatek na sekundę

Minimalnie: 51 klatek na sekundę

 

Analiza wyników

Wszystkie wyniki upewniają mnie w przekonaniu, że komputer MSI TRIDENT 3 ARCTIC pomimo swoich kompaktowych rozmiarów jest super wydajny. Wszystkie gry działały bardzo przyzwoicie, no może za wyjątkiem WoWa w maksymalnych ustawieniach - nie żeby był tak wymagajacy przyczyną jest kiepska optymalizacja. W wynikach benchmarków sytuacja wygląda analogicznie, wszystkie podzespoły spisały się powyżej oczekiwań i zagwarantowały wysoką wydajność.

Podsumowanie

Jeżeli szukacie kompaktowego rozwiązania, które zagwarantuje epicką wydajność i przy okazji będzie dobrze wyglądać na blacie biurka MSI TRIDENT 3 ARCTIC będzie fenomenalnym wyborem bo spełnia wszystkie te aspekty. Oczywiście za miniaturyzacją idzie wysoka cena, w chwili pisania tej recenzji wynosi około 6000 zł, to bardzo dużo i pewnie da się w tym przedziale cenowym złożyć coś podobnego, ale nigdy nie będzie tak dopracowane jak komputer MSI. 

 

  • Plusy
  • Super wydajność
  • Kapitalne wzornictwo
  • Kompaktowe rozmiary
  • Jest gotowy do obsługi VR
  • Ma ładne podświetlenie
  • Ma 1070
  • Można postawić go poziomo i pionowo
  • Minusy
  • Cena
  • Zasilacz zdecydowanie za duży
O autorze
DariusDarius
881 2

0 Komentarzy

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres [email protected]