• Strona główna
  • Mionix avior 7000 - test myszki dla prawo- i leworęcznych graczy

Mionix Avior 7000 - test myszki dla prawo- i leworęcznych graczy - Test

016
Darius

Pierwsze wrażenie

Jest zawsze najważniejsze. Na szczęście Mionix potrafi zadbać o klienta i za każdym razem, kiedy biorę kolejny ich produkt wiem czego mogę się spodziewać. I tym razem się nie zawiodłem. Opakowanie jest prawie identyczne jak to z Naosa, różni się tylko nadrukiem i oczywiście informacjami o specyfikacji. W środku oprócz myszki, szybka instrukcja obsługi i naklejka z logo producenta. Jak zawsze na bogato.

Specyfikacja

- Sensor: Pixart PMW3310DH

- zakresy DPI: od 50 do 7000 (przeskok co 50)

- polling rate: 125/250/500/1000Hz

- połączenie poprzez USB

- rozbudowane sterowniki

- pod 2 głównymi przyciskami - Omron Switches

- pleciony kabel o długości 2m

- podświetlany scroll i logo na obudowie

- wymiar: 125x65x37, waga 100g (bez kabla)

 Jakość Wykonania

Ta stoi na bardzo wysokim poziomie. Mionix przyzwyczaił mnie do takiego stanu rzeczy już dawno temu. Wszystkie elementy są idealnie sparowane, a cała konstrukcja pokryta została czterowarstwową powłoką z gumy, która zapewnia większą trwałość naszego gryzonia i pewniejszy chwyt. Tak jak w innych myszkach tego producenta na spodzie pokuszono się o zamontowanie wysokiej jakości ślizgaczów teflonowych, które zapewniają odpowiedni poslizg gryzonia. Jakość Aviora 7000 oceniam celująco.

 Budowa, Ergonomia

Konstrukcja modelu Mionix Avior 7000 jest bardzo charakterystyczna, dlaczego?  - Jest symetryczna i trochę płaska. A co to oznacza dla nas? A no to, że jest wyprofilowana zarówno dla prawo- i leworęcznych graczy. Myszka jest zdecydowanie dla palm gripowców, a najlepiej się ją trzyma w układzie 1+2+2. Dodatkowo gryzoń posiada doskonale wyprofilowane brzegi, które są tak dobrze zaokrąglone, że bez względu na chwyt zawsze spełni nasze oczekiwania. Poza tym Avior posiada aż 9 w pełni programowalnych przycisków. Dwa główne, dwa do zmiany dpi, jeden w rolce i po 2 z każdej strony na boku. Wszystkie ułożone są bardzo intuicyjnie. Cieszy też kabel poprowadzony w solidnym oplocie, przez co nie będzie się plątał, ani ścierał. Fajnie, że port USB jest pozłacany.

Oprogramowanie

Oprogramowanie jest praktycznie identyczne, co w innych konstrukcjach Mionix. Soft jest bardzo funkcjonalny i przejrzysty. Posiada wszystkie niezbędne ficzery, od ustawienia profili DPI, zmianę ustawień podświetlenia naszej myszy (16,8mln kolorów), ustawienia makr, prędkości przewijania scrolla, działania akceleracji, zmiany ustawień LOD czy dobrze już nam znany S.Q.A.T., czyli narzędzia do badania gęstości i równości powierzchni, na której pracuje gryzoń. Nie mam co do niego żadnych zastrzeżeń.

Testy

Poniżej wyniki testów, które przeprowadziłem sprawdzając AVIOR 7000.

Interoplacja

Interpolacja to proces tworzenia dodatkowego piksela, który nie istniał początkowo. Tworzenie opiera się na badaniu sąsiednich pikseli i ustawiane jest tak, by utworzony piksel jak najlepiej pasował do przetwarzanego obrazu Sprawdziłem ją na trzech rozdzielczościach sensora: 800 dpi, 3200 dpi oraz 7000 dpi. Oczywiście wynik jest jednoznaczny. Interpolacja nie występuje.

Prędkość Maksymalna

Test ten ma na celu sprawdzenie, jak szybko da się przesuwać mysz po podkładce. W momencie przekroczenia prędkości maksymalnej, jaką może osiągnąć czujnik, ruch dłoni w ogóle przestaje być odwzorowywany, zaczyna być odwzorowywany chaotycznie albo na przykład w trakcie gry zamiast się odwrócić, nagle spoglądamy w niebo albo gdzieś pod nogi. Wartości około 5m na s.

Predykcja

Predykcja, inaczej przyciąganie kątowe, to zdolność sztucznego przyciągania wskaźnika, zwłaszcza podczas szybkich ruchów, do osi X lub Y. Dzięki temu kreski wychodzą prostsze. Oczywiście nie występuje.

Jittering

Jittering to nic innego jak na­głe prze­sko­ki kur­so­ra.

Do 5000 dpi nie występuje

Akceleracja

Nie występuje

Polling Rate

Jest to liczba raportów, dotyczących położenia oraz aktywacji przycisków, jaką nasza myszka wysyła do komputera w ciągu jednej sekundy. Liczba ta jest wyrażana w Hercach (Hz). Wyniki oscylują w granicach 1000 Hz, są stabilne.

LOD

LOD (lift-off distance) to wysokość, na jakiej myszka przestaje odczytywać położenie, po podniesieniu jej w górę. W przypadku Avior 7000  wyniki oscylowały w granicach od 1 mm do 1,5 mm. Testowałem na trzech podkładkach. Mionix Sargas XXL, SteelSeries QCK oraz SteelSeries DEX.

Subiektywna ocena po dłuższym użytkowaniu urządzenia

AVIOR 7000 spełnił pokładane w nim nadzieje. Sensor jest bardzo precyzyjny, a myszka nie sprawiała problemów. Dzięki rozbudowanemu oprogramowaniu udało mi się spersonalizować ją idealnie pod siebie. W grach też nie było tragedii. Coś tam udało mi się ustrzelić w CS GO czy posadzić trochę dyń w Stardrew Valley.

Podsumowanie

Avior 7000 to mysz niemalże idealna, ma wszystko! Świetny sensor, kapitalną precyzję, fenomenalną ergonomię a do tego jest świetnie wyprofilowana dla prawo- i leworęcznych graczy. Ma świetne oprogramowanie, ale niestety brakuje jej uniwersalności Castora, dlatego ocena tylko 9. Mysz zdecydowanie godna polecenia, zwłaszcza dla mańkutów.

 

  • Plusy
  • Świetny sensor
  • Jakość wykonania
  • Funkcjonalne oprogramowanie
  • Idealna dla prawo i lewo ręcznych graczy
  • Ślizgacze wysokiej jakości
  • Przyjemne gumowane materiały
  • Minusy
  • Nie jest Castorem
O autorze
DariusDarius
881 2

0 Komentarzy

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres [email protected]