Real Farm - Recenzje

03
YASIU

Moda na wszelkiej maści symulatory od prostolinijnego kamienia po nieco bardziej zaawansowany życia, trwa w najlepsze. Jednakże fani kółek rolniczych nie posiadają zbyt dużego wyboru w tym gatunku poza doskonale znanym Farming Simulator. Na przeciw oczekiwaniom wyszła ekipa Triangle Studios, która postanowiła stworzyć Realną Farmę i realną konkurencję dla rzeczonego Farminga. Niestety finalnie dostaliśmy coś zgoła odmiennego od pierwotnej wizji autorów.

 

Nasz przyjaciel Mat

Mało kto by przypuszczał, ale omawiany produkt oferuje malutki zalążek fabularny, co raczej nie jest często spotykane w tego typu symulatorach. Przygodę rozpoczynamy u dużego farmera Mata. Właśnie na jego polu wykonujemy pierwsze zlecenia, by w późniejszym etapie przejść na swoje i bić się z pozostałymi wirtualnymi rolnikami o wpływy, czy zbytek plonów. Trzeba przyznać, że koncepcja zapowiadała się całkiem nieźle, ale co z tego skoro zginęła w morzu nijakości oraz wszechogarniającej nudy przez które podziękowałem za tryb kariery po godzinie od odpalenia programu. 

 

 

Sytuacji w żaden sposób nie poprawiają dostępne zadania polegające ciągle na tym samym - jedź zasiej w określonym czasie, oddaj sprzęt. Doprawdy można usnąć.

Mimo wszystko pod najważniejszym względem, czyli zajmowania się uprawą pola, produkt w jakimś stopniu spełnił pokładane w nim nadzieje. Jednakże mimo to dość szybko rozczarowały mnie małe powierzchnie działek nawet w najmniejszym stopniu nieporównywalne z tym bogactwem oferowanym przez Symulator Farmy. W efekcie wykonywana robota kończy się dość szybko, bo po kilku okrążeniach traktorem. 

 

A słoma z butów wystaje

W grze do wyboru mamy zestawy traktorów, ciągników, pługów, czy nawet kombajnów. Zakupimy je na własność (za kredyt) lub wypożyczymy. Tylko co z tego skoro nawet pomimo posiadania licencji marek wybór jest tragicznie mały? Owszem na pierwszy rzut oka cała lista może imponować, lecz po wejściu w wybór danego modelu dostajemy ich ledwie kilka, często po dwa. 

 

 

Podobnie sprawa ma się ze zwierzętami. Choć możemy także działać także w tej dziedzinie, to niestety ich ilość oddana do dyspozycji  jest bardzo skromna - ogranicza się do około czterech gatunków 

 

Techniczna fuszerka

Choć gra oferuje zarówno obsługę pada jak i klawiatury, to w przypadku ostatniego kontrolera nie możemy zmienić żadnych ustawień. A istnieje taka potrzeba, bowiem samo sterowanie za pomocą klawiszy wygląda po prostu tragicznie i jest kompletnie nieintuicyjne. Za idealny przykład niech posłuży fakt, że żeby dojść czym się wysiada z traktoru musiałem zasięgnąć informacji w internecie. Przesiadka na pada staje się tak jakby koniecznością. 

Choć na pierwszy rzut oka oprawa wizualna wygląda przyzwoicie, a wygląd detali drzew lub trawy nie budzi zastrzeżeń, to im dalej w las tym wychodzi więcej fuszerki. Odwzorowanie maszyn prezentuje się po prostu średnio, a brak elementarnego wskaźnika pomiaru prędkości umieszczonego na belce rozdzielczej stanowi idealną wisienkę na torcie. Jakość budynków również budzi moje zastrzeżenia. 

Na plus na pewno zaliczę fakt swobodnego poruszania się i decydowania o tym co chcemy robić. Na przykład wybrać się do centrum miasta, które choć nie jest bardzo małe, to świeci pustkami i przypomina bardziej stolicę duchów, aniżeli tętniące życiem miejsce. Podobnie sytuacja wygląda z pojazdami – na całą grę sporadycznie przejedzie jeden i ten sam typ maszyny.

Ogółem cały świat przypomina bardziej projekt studenta pierwszego roku programowania niż profesjonalisty otrzymującego za pewne nie małą pensję. 

 

 

Kompletnie odrealniona farma

Real Farm jest niestety gorszą kopią Farming Simulatora, która w dodatku ma zdecydowanie mniej do zaoferowania, aniżeli większy konkurent i z realną farmą ma mało wspólnego. Generalnie odradzam zakup tego tworu w jakiejkolwiek cenie. 

Real Farm

Ocena
4
Wasza ocena
brak
Oceń grę
  • Plusy
  • Mimo wszystko oranie pora może komuś przypaść do gustu
  • Wygląd otoczenia może się podobać
  • Minusy
  • Kiepsko zrealizowana kampania oraz zadania
  • Ogółem wiejąca nuda oraz pustka
  • Wiele technicznych baboli
  • Kiepsko odwzorowane maszyny oraz ich uboga ilość
  • Gra zwyczajnie nie warta jakiejkolwiek ceny
  • Nieintuicyjne sterowanie na klawiaturze + brak możliwości zmiany ustawień klawiszy
O autorze
YASIUYASIU
1721 0

0 Komentarzy

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres [email protected]