Wywiad z Patrykiem Borowskim - CEO studia Huckleberry Games Twórcą Edengradu - Publicystyka

212
Darius

Edengrad zapowiada się na fenomenalny tytuł, z racji startu zbiórki na Kickstarterze postanowiłem skontaktować się z Panem Patrykiem z Huckleberry Games i zadać mu kilka pytań.

Zespół Huckleberry Games z Prezesem Patrykiem na czele... Ale z nich twardziele...
 

Panie Patryku, skąd wzięła się koncepcja na stworzenie Edengradu? Dlaczego post-apo a nie np. Fantasy? Za dużo Fallouta w dzieciństwie?

Koncepcją na Edengrad był na początku gameplay, czyli stworzenie gry w której gracze mogą wpływać na świat gry, tworzyć miasta, handlować, budować, zdobywać surowce. Wszystko w konwencji mmo. Pomysł na uniwersum przyszedł z czasem i jeden z dwóch jaki miałem do wyboru był właśnie świat postapokaliptyczny. Dodam jeszcze tyle, że mało by brakowało, a Edengrad byłby w czasach prehistorycznych.

Cieszę się, że jednak wybrał Pan konwencje post-apo. Czym tak naprawdę chcecie przyciągnąć graczy do Edengradu? 

Głównie rozbudowanym systemem ekonomicznym, zaawansowanym systemem miast i wojen oraz ciekawymi questami.

Nie męczy was ciągłe porównywanie waszego projektu do Rusta, Minecrafta, DayZ?

Gameplay z Rusta, czy Dayz to tylko pierwsze godziny w Edengradzie, później gra zaczyna być dużo bardziej rozbudowana i ciekawa.

Pytanie z czystej ciekawości ile liczy wasz zespół?

Aktualnie 15 osób. Mamy grafików, programistów i leveldesignerów. Aktualnie poszukujemy animatorów, więc jak ktoś z czytelników ma ochotę może złożyć do nas swoje CV i portfolio.

Sporo osób jak na studio indie. Miał Pan kiedyś taki moment, że chciał Pan porzucić projekt, miał go dość? 

Było wiele takich momentów, jednak traktujemy Edengrad jak nasze dziecko i dodatkowo chcemy po prostu zagrać w taką grę, a to jest największy motywator. Bardzo ciekawi nas jak gracze rozwiną świat Edengradu jak tylko wystartują nasze serwery.

Akcja na wspieram to okazała się sporym sukcesem, jak zapatrujecie się na Kicstartera? Na chwilę obecną zebrano ponad 5500 funtów, co jeśli nie uda wam się uzbierać pełnej sumy? Macie jakiś plan awaryjny?

Jeżeli akcja na kickstarterze się nie uda, na pewno będziemy strać się z całych sił aby wydać grę, będziemy jednak musieli wtedy przełożyć trochę premierę.

Czym tak naprawdę jest Edengrad? Warto będzie wydać na niego kasę?

Edengrad jest symulatorem postapopkaliptycznej rzeczywistości, gdzie od Ciebie zależny jak pokierujesz swoim wirtualnym życiem. I tak warto kupić grę!

A jeżeli już o kasie rozmawiamy… Ile będziemy musieli zapłacić za grę?

$9.99 / 8.99€ / 6.99£

Nie tak źle! Spodziewałem się  zdecydowanie wyższej ceny. Tak przy okazji rozumiem, że pojawię się w grze jako NPC :)?

Możliwe. Widzę dla Ciebie rolę dosyć popularnej postaci z Gothica 1, strasznie uprzykrzała nam graczom życie w Starym Obozie. ( red: chodzi o wrzoda :D)

Co dalej? Co po Edengrad? Kolejny projekt? Czy może dalej będziecie rozwijać tytuł o nowy content?

Chcemy rozwijać cały czas Edengrad, słuchać społeczności i ukierunkowywać aktualizacje tak aby gracze byli zadowoleni. Dodatkowo chcemy tworzyć duże dodatki, wprowadzające nowe elementy gameplayu.

Będąc dzieckiem sądził Pan, że tworzenie gier będzie Pana chlebem powszednim?

Tak, tworzenie gier to zawsze była moja pasja. Pamiętam jak w podstawówce stworzyłem swoją pierwszą grę przygodową w.... Power Poincie. Były nawet zagadki! Niestety grę kupiła tylko moja babcia.

Ach te babcie! W takim razie najważniejsze pytanie kiedy zagramy?

Coming early September 2016 to Steam Early Access.

Do końca akcji na Kickstarterze pozostało 14 dni, każdy z nas może wesprzeć Patryka Borowskiego i jego zespół Huckleberry Games, dzięki nam ich niesamowity projekt może zostać w pełni zrealizowany. Więc jeżeli chcecie pomóc i wesprzeć Edengrad wejdźcie na stronę kickstarterową KLIKAJCIE TU i sypnijcie trochę kasą, bo naprawdę warto.

 

 

O autorze
DariusDarius
881 2

2 Komentarze

awatar
ENBU (gość) 2 lata temu

Nareszcie coś! Masz plusa znawca za inicjatywę i obietnicę że przy kolejnych testach będę grzeczny.

2 Odpowiedz
Darius 2 lata temu

EHh Wariacie!

0 Odpowiedz