Trzy popularne serie wyścigowe, które trzeba znać - Publicystyka

00
StfuWi

 

Gry wyścigowe mają spore grono fanów. Wcale nie trzeba być wielkim znawcą motoryzacji, aby przepadać za tego typu rozrywką. Istnieje wiele tytułów, które umożliwiają samodzielną grę, czyli konkurowanie z samochodem obsługiwanym przez komputer, jak również stawanie w szranki z osobą siedzącą obok i ściganie się na jednym torze. Poniżej zajmiemy się tym gatunkiem gier i wskażemy najciekawsze serie, których nie można nie znać.

Need for Speed

Oczywiście nie wszystkim podoba się to samo, z tego też względu czasem ocena niektórych produkcji wypada różnie. Jednak można wskazać wybijające się, a czasem i kultowe już gry, których nazwa mówi coś nawet osobom, jakie nie oddają się tego typu rozrywce na co dzień. Nie można nie powiedzieć o serii Need for Speed, gdzie królują nielegalne wyścigi uliczne, jest gangsterski klimat i ucieczki przed policją. Doczekała się ona już bardzo wielu części. W niektórych jest ogrom możliwości, jeśli chodzi zmianę i ulepszanie aut. Na uwagę zasługuje Underground 2, gdzie poznawać i odkrywać można całe miasto, jak również Most Wanted, która mimo swoich lat wciąż gości na wielu ekranach. Warto jeszcze wspomnieć, że najnowsze dzieło tej serii o Payback, a w produkcji jest już Need for Speed: Edge.

DiRT

Gry wyścigowe PC nie kończą się jednak na Need for Speed. Na uwagę zasługuje także Colin McRae, a konkretnie seria DiRT, która miała już całkiem sporo odsłon. Bardzo lubianym tytułem jest bez wątpienia DiRT Rally, gdzie daną trasę należy jak najszybciej pokonać, a do tego nie uszkodzić pojazdu. Otrzymane punkty można zamienić na nowe samochody. Nie do zlekceważenia jest tutaj realizm, czyli bardzo dynamiczne warunki pogodowe, jak też różne rodzaje nawierzchni, które zmieniają się podczas jazdy. Wspomnieć także trzeba o najnowszej produkcji DiRT 4, która została wydana w 2017 roku i widać, że twórcy kładą w niej nacisk bardziej na off-road. Została ona również pozytywnie przyjęta.

Forza

Fani gier wyścigowych na pewno wymienią znaną produkcję zapoczątkowaną w 2005 roku. Chodzi właściwie o dwie serie, czyli Forza Motorsport oraz Forza Horizon, z których każda ma po kilka tytułów. Duży nacisk kładzie się tutaj na same pojazdy, które można modyfikować wizualnie, ale także udoskonalać, jeśli chodzi o możliwości techniczne. Gry te są wysoko oceniane przez osoby, które na taką rozrywkę poświęcają sporo czasu i nie są już amatorami. Dwie ostatnie propozycje twórców to Forza Motorsport 7 oraz Forza Horizon 3.


Oczywiście nie da się ukryć, że tego typu gry można jeszcze wymieniać bardzo długo. Z całą pewnością wytrawni gracze byliby oburzeni, że nie znalazło się tutaj jeszcze parę innych, zasługujących na uwagę tytułów, jak chociażby FI 2016, natomiast nie chodziło o wymienienie wszystkich możliwości. Nie ulega wątpliwości, że każdy fan wyścigówek nie przejdzie obojętnie obok trzech wskazanych tutaj przykładów, bo faktycznie zapewniają one ogromną ilość niesamowitej frajdy, a przy tym są świetnie zrobione.

 

 

O autorze
StfuWiStfuWi
131 0

0 Komentarzy