Tanie granie na Playstation - Publicystyka

StfuWi

Granie na konsoli jest wygodne, w końcu zamiast siedzieć i analizować wymagania poszczególnych gier, możemy spokojnie kupić grę na naszą generację konsoli i grać. Problemem jest to, że w porównaniu z cenami gier na PC, konsolowe są droższe.

Oczywiście na każdej platformie jesteśmy w stanie, o ile jesteśmy w miarę cierpliwi, znaleźć produkcje taniej, w ramach różnego rodzaju promocji, paczek gier czy zestawów. Co jednak, gdy mamy ochotę sprawdzić najnowsze produkcje, a nie czekać pół roku na dobrą okazję? W ramach abonamentu Playstation Plus, mamy możliwość pograć około godzinę w wersje demonstracyjne albo beta różnych tytułów z pierwszej ligi. Co prawda w ten sposób ciężko jest przejść całą grę, jednak pozwala to na mniej więcej wyrobienie sobie zdania na temat tego, czy grę kupić teraz, czy czekać na promocję, albo sobie po prostu dany tytuł darować. Wygodne, bo jednak zakup gry za 200zł tylko po to, aby pod godzinie pytać się, kto ze znajomych się wymieni, jest nieco problematyczne.


Dodatkowo, kiedy posiadamy abonament Playstation Plus, co miesiąc mamy dostęp do kilku pozycji, które bez dodatkowych kosztów możemy dodać do naszego konta. Oczywiście jest pewien haczyk, do gier mamy dostęp tak długo, jak długo grzecznie płacimy abonament. Czy w takim wypadku się to opłaca?


Najkorzystniejsza opcja, gdzie za niecałe dwieście złotych mamy abonament Playstation Plus na cały rok, daje nam koszt niecałych siedemnastu złotych miesięcznie. W tej cenie dostaniemy, poza wspomnianym wcześniej dostępem do wersji demo, kilka mniej lub bardziej znanych tytułów. Oczywiście nie w każdym miesiącu trafią się takie perełki jak Until Dawn, będący jednym z najciekawszych horrorów ostatnich lat czy Gra o Tron od Telltale. Tak więc, z jednej strony jest to nieco loteria, z drugiej strony pakiet usług dodatkowych jest naprawdę fajny, i raczej zawsze trafi się coś w co pogramy parę godzin. A za 17zł miesięcznie ciężko kupić cokolwiek, więc warto zaryzykować. Jakby nie patrzeć jest to koszt jednej gry od dużego wydawcy.

O autorze
StfuWiStfuWi
131 0

25 Komentarzy