Symulatory – gry, dzięki którym możesz stać się kimś innym - Publicystyka

00
TommyLee

Marzysz czasem, by choć przez chwilę być kimś innym? Chcesz zobaczyć, jak to jest polecieć w kosmos czy pilotować własny helikopter? A może wolisz być kierowcą wyścigowym lub piosenkarzem? Żaden problem. Twórcy gier coraz częściej wychodzą graczom naprzeciw i dają im możliwość „przeżycia” różnych doznań, zakosztowania innego życia.


Czym są symulatory?

Gry symulacyjne mają za zadanie imitować wrażenie różnych doznań – gracz może wcielić się w pilota, kierowcę wyścigowego, cenionego sportowca lub gwiazdę filmową. Wielką popularnością cieszą się rozmaite symulatory, które pozwalają nam próbować swoich sił w prowadzeniu rozmaitych pojazdów lądowych i powietrznych. Jest to możliwe chociażby dzięki wizycie w symulatorach kabinowych, ale nie tylko. Teraz gracz może przenieść się do innej rzeczywistości w domowym zaciszu, na przykład za sprawą okularów VR lub zasiadając przed monitorem komputera.

Jedną z najpopularniejszych tego typu gier jest bez wątpienia seria The Sims, umożliwiająca symulowanie codziennego życia i zachowania człowieka w różnych sytuacjach. Gracz organizuje czas swoim postaciom, nazywanym Simsami – dba o ich rozrywkę, pomaga w osiągnięciu celów, wzbogaca ich rozwój. Dodatkowo planuje wystrój domu, który zamieszkują, próbuje podnieść status materialny swoich postaci i socjalizować ich z sąsiadami.

Popularne gry

Czwarta odsłona serii, The Sims 4 (dostępna tutaj: https://www.neo24.pl/the-sims-4-pc.html), to jednoosobowa gra na konsole oraz PC różniąca się w znacznym stopniu od poprzednich części. Zasadniczą zmianą jest to, że stworzone przez nas postacie mogą przeżywać emocje – jak szczęście czy gniew – które mają wielki wpływ na ich dalszy rozwój.

Oczywiście nie mogło zabraknąć też rozszerzonych pakietów, mających urozmaicić rozgrywkę. Gracze mogli dokupić różne dodatki, na przykład:

 – „Witaj w pracy”, pozwalający im założyć własny biznes lub wybrać pracę w wybranej profesji,

– „Psy i koty”, dzięki któremu mogą zaopiekować się zwierzętami lub zostać weterynarzem,

– „Spotkajmy się” skupiony na rozwijaniu życia towarzyskiego,

– „Zostań gwiazdą” umożliwiający zrobienie kariery w przemyśle rozrywkowym.

Innym interesującym przykładem jest gra Farming Simulator 19 (do kupienia tutaj: https://www.neo24.pl/cdp-farming-simulator-19-ps4.html), która daje nam szansę na zostanie nowoczesnym rolnikiem i rozwijaniem farmy. Nie ma tu czasu na nudę; musisz zająć się uprawami, zaopiekować zwierzętami i stawić czoła kolejnym nowym zadaniom. Do wyboru masz ponad trzysta autentycznych pojazdów i maszyn, które tylko czekają, aż je wypróbujesz. Możesz także skorzystać z trybu gry multiplayer i rozwijać swoją farmę online, wraz z innymi graczami. Te i inne gry symulacyjne możesz obejrzeć, klikając tutaj.

 

Artykuł sponsorowany

O autorze
TommyLeeTommyLee
1103 0

0 Komentarzy