Potężny głośnik Bluetooth z segmentu Premium – czy warto? - Publicystyka

00
StfuWi

 

 

Rynek mobilnych głośników nie jest w Polsce szczególnie popularny. Powoli jednak się to zmienia, a duży wkład w jego rozwoju wniosła nowa na naszym podwórku marka – Ultimate Ears należąca do grupy Logitech. UE dostarcza najlepszej jakości głośniki Bluetooth, które podbijają zachodnie rynki, a od paru miesięcy również serca Polaków. Sprawdźmy, dlaczego warto zainteresować się produktami Ultimate Ears?

 

 

Ultimate Ears Megaboom – największy głośnik do największych zastosowań

Jest to największy i najmocniejszy sprzęt w ofercie marki UE. Zapewnia jakość dźwięku, która każdorazowo wywołuje spore wrażenie. Megaboom został stworzony, by zaskakiwać, a robi to szczególnie głębokimi i mocnymi basami, szeroką sceną i bardzo szczegółowym dźwiękiem. Czuje się idealnie podczas domówek, imprez plenerowych i wszędzie tam, gdzie nie ma czasu na półśrodki.


Maksymalna głośność na poziomie 90 dB, szerokie pasmo przenoszenia: od 65 Hz do 20 kHz, zaimplementowany zestaw głośnomówiący. Sprzęt wyposażony został w spore membrany o średnicy 50,8 mm i dwa radiatory pasywne o wymiarach 50,8 x 101,6 mm. Takie podzespoły sprawiają, że emitowany 360-stopniowy dźwięk brzmi piorunująco. Ciężko uwierzyć, że mamy do czynienia z głośnikiem Bluetooth. Litowo-jonowy akumulator może zasilać urządzenie nawet do 20 godzin ciągłej pracy, a ładuje się w zaledwie 2,5 godziny.


Norma IPX7 chroni sprzęt przed zalaniem i kurzem. Głośnik może wylądować na głębokości jednego metra i grać tam nawet przez 30 minut. Imprezy na plaży lub na basenie nabierają z nim zupełnie nowego charakteru. Grałeś kiedyś w piłkę wodną głośnikiem? Z produktami UE jest to całkiem realne.


Interfejs Bluetooth zaimplementowany w Ultimate Ears Megaboom umożliwia parowanie z 8 urządzeniami, przy czym z dwoma źródłami dźwięku jednocześnie. Zasięg Bluetooth’a wynosi aż 30 metrów, a dzięki modułowi NFC możliwe jest błyskawiczne parowanie urządzeń – przecież imprezy nie znoszą próżni.


Tryb imprezy aktywowany

Wraz z głośnikiem producent udostępnia wszechstronną aplikację, która umożliwia łatwe sterowanie urządzeniem. Wśród takich funkcji, jak alarm, korektor, zdalne wyłączanie i włączanie, czy sterowanie głosowe, znajdziemy tu tryb imprezy. Jak to działa?


Tryb imprezy umożliwia podłączanie nawet do 150 głośników Megaboom i Boom 2, które mogą odtwarzać muzykę z tego samego źródła. Co więcej, funkcja imprezy pozwala głośnikowi na nawiązanie połączenia z trzema źródłami muzyki (smartfonami), dzięki czemu możliwe jest tworzenie list odtwarzania i udostępnianie utworów.


Jak Megaboom działa w praktyce? Dowiesz się ze szczegółowego testu głośnika Bluetooth, przygotowanego przez redaktorów Antyweb.pl.

 

O autorze
StfuWiStfuWi
131 0

0 Komentarzy