Nowy wymiar grania na komórce - Publicystyka

00
Darius

Gry na telefonie jak film wideo

Wiele osób gry na telefon wciąż kojarzy z produkcjami bardzo prymitywnymi pod względem graficznym. Obecnie niesamowity postęp technologiczny, którego świadkami jest każdy z nas, objawia się również w przypadku gier. Grając w dzisiejsze tytuły można odnieść wrażenie, że to nie gra, a film czy specjalna animacja. Nie ma co ukrywać, że znacząco wpływa to na jakość rozgrywki.

I właśnie m.in. to spowodowało, że gry na telefon znów wróciły do łask i cieszą się niemałą popularnością wśród użytkowników smartfonów. A trzeba przyznać, że konkurencja jest duża – wystarczy wspomnieć chociażby social media. Wracając jednak do gier mobilnych, aby w pełni skorzystać z możliwości, jakie oferuje rozgrywka, niezbędny jest klasowy telefon, jak np. Huawei P9 Lite (2017).

 

Granie na Huawei P9 Lite (2017)

Bardzo ważną cechą tego telefonu – w kontekście grania – jest oczywiście wysokiej klasy wyświetlacz. Został on wykonany zgodnie z najnowocześniejszymi trendami, dzięki czemu posiada głęboki zakres barw oraz doskonałą rozdzielczość na poziomie Full HD. Do tego niezwykle istotny jest rozmiar – przekątna ekranu to dokładnie 5,2 cala. Tak dobrana wielkość jest optymalna z kilku powodów. Po pierwsze z powodzeniem pozwala na obserwowanie detali, które są przy tym bardzo wyraźne. Po drugie możliwa jest obsługa urządzenia za pomocą jednej ręki, a wreszcie po trzecie – smartfon jest na tyle mały, że mieści się w kieszeni lub torebce.

Zagadnienia związane z wyświetlaczem i grafiką to nie jedyne elementy decydujące o jakości rozgrywki z poziomu telefonu komórkowego. Aby gry, a także wszystkie pozostałe programy i aplikacje, działały sprawnie i płynnie, bardzo istotny jest dobry procesor. Ośmiordzeniowa jednostka napędowa w Huawei P9 Lite świetnie sprawdza się w roli wydajnego silnika i doskonale radzi sobie nawet z rozbudowanymi grami – również podczas gry sieciowej.

Gra w Internecie to też element, który znacząco wpłynął na powrót popularności tego rodzaju rozrywki. Huawei P9 Lite (2017) współpracuje ze standardem LTE, czyli najszybszym w tym momencie formatem transmisji danych dla urządzeń mobilnych. Jego prędkość wprowadza zupełnie nową jakość korzystania z telefonu, w tym grania. Użytkownik nie jest zmuszony do oczekiwania na załadowanie strony lub gry w sieci, a także na zbuforowanie filmu on-line. Wszystko dzieje się o wiele szybciej niż do tej pory, znacznie krócej trwa również pobieranie aplikacji czy aktualizowanie systemu. LTE w smarfonie to niebywałe ułatwienie dla każdego posiadacza nowego Huawei.

Po co najmniej kilku latach przerwy warto ponownie sprawdzić, co dzieje się w świecie gier na telefon. Jakość grafiki oraz dynamiki rozgrywki zmieniły się nie do poznania, co świadczy o wielkim postępie w tym zakresie. Wystarczy na początek pobrać kilka bezpłatnych gier na urządzenie i wejść w świat wirtualnych wrażeń i emocji!

 

O autorze
DariusDarius
881 2

0 Komentarzy

Zobacz w sklepie

  • Fotel dla Gracza Genesis SX33 Black-Red Nitro330
    699.00PLN
  • Torba do Laptopa Natec Boxer Black 17.3"
    78.72PLN
  • Zestaw dla graczy 4w1 Fury Thunderstreak Klawiatura + Mysz + Słuchawki + Podkładka
    119.00PLN

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres redakcja@gamedot.pl