Nowa aplikacja do nadawania tanich przesyłek! - Publicystyka

00
StfuWi

Jeżeli znany jest Wam serwis BlaBlaCar, to nowa aplikacja Poyade także powinna odpowiedzieć na Wasze oczekiwania. Dlaczego? To platforma społecznościowa pozwalająca na ekonomiczne przesyłanie paczek i zarabianie na ich przewożeniu. Dzięki temu doręczanie przesyłki możliwe jest jeszcze tego samego dnia.

24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu

Aplikacja Poyade z powodzeniem może konkurować z największymi firmami kurierskimi, ponieważ jej główną przewagą jest możliwość przesyłania paczek o każdej porze. Niezależnie od tego, czy potrzebujemy coś przewieźć w nocy czy w dni świąteczne. Z kolei dla kierowcy zabranie paczki w miejsce, do którego i tak się wybiera, jest szansą na zminimalizowanie kosztów przejazdu. Opcja ta szczególnie jest przydatna w okresach, gdy szybkie dostarczenie przesyłki jest wręcz niemożliwe, na przykład przed świętami Bożego Narodzenia.

Problem z niestandardową paczką?

Inną niewątpliwą zaletą jest rozwiązanie problemów z przesyłkami niestandardowymi, które wymagają szczególnej uwagi. Do tego zaliczają się także paczki ponadnormatywne, których wysłanie za pośrednictwem poczty albo firmy kurierskiej często jest nieopłacalne lub nawet niemożliwe. Jest to swego rodzaju uzupełnienie pewnej luki potrzeb, na które serwis jest odpowiedzią. Platforma Poyade nie ingeruje także w ustalanie cen minimalnych czy gabarytów i rodzajów paczek, przez co kierowcy i nadawcy sami ustalają stawki.

Rozwiązanie na alarmowe sytuacje

Aplikacja Poyade z powodzeniem może być pośrednikiem w sytuacjach, gdzie konwencjonalne metody zawiodły. A dokładniej, gdy potrzebujemy, aby przesyłka dotarła tego samego dnia. Przykład? Byłeś na urlopie nad morzem i zostawiłeś w hotelu klucze, a już jesteś na drugim końcu kraju. Użytkownicy Poyade mogą pomóc Ci w tej trudnej sytuacji i dostarczyć zgubę, jak najszybciej jest to możliwe. Taka alternatywa świetnie sprawdza się także w przypadku prowadzenia firmy, gdy nie raz spotykamy się z naglącymi sprawami, które nie mogą zaczekać.

Dla kogo?

Serwis Poyade promuje się hasłem „Wysyłasz, odbierasz, przewozisz kiedy chcesz”. I w tym haśle znajduje się odpowiedź na pytanie, do kogo kierowana jest aplikacja. Będą to zarówno osoby potrzebujące coś wysłać, ale także kierowcy, którzy mogą działać na własnych zasadach. Brak ograniczenia czasowego czy wyboru trasy pozwala na swobodne planowanie zarobków. Nie dziwi więc fakt, że wciąż przybywa nowych użytkowników w zaskakującym tempie.

Na jakim etapie jest projekt?

Obecnie portal wciąż się rozwija: zarówno strona internetowa, jak i aplikacja przechodzą ciągłe zmiany, po to, by sprostać wymaganiom użytkowników. Jako, że jest to całkiem nowa platforma, prawdopodobnie jeszcze nie osiągnęła swojego ostatecznego kształtu. W ciągu 3 miesięcy, od kiedy aplikacja została włączona do obiegu, zarejestrowało się w niej ponad 4800 użytkowników, którzy zdążyli już dodać prawie 3800 tras i przesłać niemal 1500 paczek. Dodatkowo profil facebookowy platformy polubiło już około 6800 osób.

Co znajdziemy w aplikacji?

Twórcy Poyade wprowadzili w aplikacji dwie formy funkcjonowania za jej pośrednictwem. Jedna z nich dotyczy panelu kurierskiego, druga kierowana jest do osób potrzebujących coś przesłać. Aby zacząć zarabiać jako kurier wystarczy dodać planowaną trasę i proponowany koszt przejazdu. Z kolei w celu nadania paczki, należy wpisać dane jej odbioru i miejsca dostarczenia i proponowaną cenę. Jest też możliwość dodania zdjęcia paczki, które ułatwi kierowcy przygotowanie się do transportu, a nadawcę zabezpieczy w przypadku uszkodzenia przesyłki. Ponadto serwis wyposażony jest sprawdzony system weryfikacyjny, dzięki czemu zapewnione jest także bezpieczeństwo.

Aplikacja dostępna jest na urządzenia mobilne, a pobrać można ją ze sklepu Google Play w wersji Android lub iOS.

O autorze
StfuWiStfuWi
131 0

0 Komentarzy