Na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu laptopa? - Publicystyka

02
Darius

 

Z systemem czy bez

Wybór komputera z zainstalowanym systemem do idealne rozwiązanie dla tych, którzy potrzebują urządzenia gotowego do pracy. Nie ma wówczas potrzeby zaawansowanej konfiguracji, a cena laptopa zazwyczaj jest niższa od tej, jaką trzeba byłoby zapłacić w przypadku nabycia komputera i systemu osobno. Trzeba jednak pamiętać o tym, że sprzedawcy nie dołączają płyty z systemem, co uniemożliwia zainstalowanie go na innych urządzeniach. 

Rodzaj procesora

Na rynku dostępne są głównie notebooki z procesorami marki AMD i Intel. Te pierwsze są stosunkowo tanie i umożliwiają długą pracę na baterii. Procesory Intel gwarantują jednak lepszą wydajność i mniejsze zużycie prądu. Za najlepsze uważane są procesory Intel piątej i szóstej generacji.

Typ i pojemność dysku

W sprzedaży dostępne są komputery wyposażone w standardowe dyski HDD, a także w dyski SSD. Te drugie wyróżniają się pod względem trwałości i zapewniają szybki dostęp do danych. Bardzo dobrą propozycją są urządzenia z dyskiem SDD jako partycją dla systemu, gdyż umożliwiają szybki rozruch. Ważną rolę odgrywa też pojemność dysku. W sklepach nie brakuje tanich notebooków z dyskiem 32 GB, ale nie sprawdzą się one jako komputer multimedialny albo urządzenie dla gracza.

Karta graficzna

Nowoczesne laptopy zazwyczaj wyposażone są w kartę graficzną AMD, nVidia lub Intel. Szczególną popularność zdobyły propozycje trzeciej firmy, ale nVidia także oferuje rozwinięte technologicznie i wydajne karty, tak więc warto wziąć je pod uwagę, mimo ich wyższej ceny. Laptopy mogą mieć zintegrowaną lub dedykowaną kartę graficzną. Te drugie są niezależne od procesora, pozwalają na uruchomienie wymagających gier oraz korzystanie z profesjonalnych programów graficznych, dlatego posiadające je laptopy poleca się przede wszystkim grafikom i graczom.

Gdzie najlepiej kupić dobrego laptopa?

Odpowiednim miejscem na zakup laptopa jest oczywiście Internet. Atrakcyjne ceny i duży wybór różnych modeli sprawiają, że zakupy w sieci cieszą się coraz większa popularnością. Poszukując idealnego modelu warto kupić laptop w Neonet.pl – sklepie internetowym, który posiada również sieć ponad 260 sklepów stacjonarnych na terenie całej Polski, dzięki czemu w razie potrzeby możemy obejrzeć interesujący nas laptop na miejscu w salonie.

O autorze
DariusDarius
881 2

0 Komentarzy