Łatwy sposób na gamer room – wystarczy biurko i laptop do 3000 - Publicystyka

00
StfuWi

Gry komputerowe cieszą się ogromną popularnością nie tylko wśród młodych ludzi. Dorośli również chętnie zasiadają przed ekranem komputera, aby odprężyć się w trakcie ulubionej rozgrywki. Gamer room, czyli pokój dla gracza to z pewnością marzenie nie jednej osoby, która spędziła długie godziny, realizując kolejne misje czy pokonując wirtualnych przeciwników. Oto kilka wskazówek, dzięki którym urządzisz wymarzony pokój dla gracza.

Wydawać by się mogło, ze pokój gier to marzenie zarezerwowane wyłączenie dla najbogatszych. Nic bardziej mylnego! Pokój dla gracza nie musi być osobnym pomieszczeniem – chociaż takie rozwiązanie z pewnością byłoby najwygodniejsze – jednak z powodzeniem komfortowe miejsce do grania można urządzić sobie nawet w kąciku sypialni. Co więcej, nie musisz w tym celu wydawać kwoty, która nadwyręży twój budżet. Wystarczy znaleźć laptop do 3000 i wygodne biurko, a połowa sukcesu już za tobą!

Komputer, czyli od czego zacząć?

Najważniejszym elementem wystroju w pokoju gracza jest naturalnie komputer, a raczej to, czy jest to jednostka stacjonarna czy laptop. Od wielkości komputera, zależy bowiem organizacja najbliższej przestrzeni wokół niego. Wbrew pozorom komputery stacjonarne wcale nie są tu oczywistą odpowiedzią – gracze coraz chętniej decydują się na zakup laptopa gamingowego, zamiast tradycyjnego peceta. Na rynku łatwo znaleźć laptop do 3000 zł, który będzie z łatwością obsługiwał najnowsze gry i zapewniał rozrywkę na wysokim poziomie.


Na korzyść laptopów gamingowych przemawia ich mobilność oraz to, że zajmują niewiele miejsca, dzięki czemu na nawet niewielkim biurku można zaaranżować funkcjonalny kącik dla gracza. Co więcej urządzenia pobierają znacznie mniej energii elektrycznej, dlatego ich zastosowanie pozwoli zmniejszyć rachunki za prąd.

Ujarzmić przewody

Plątanina kabli łączących wszystkie niezbędne urządzenia z gniazdami zasilania może nie tylko skutecznie obniżyć estetykę każdego wnętrza, ale też utrudnić korzystanie ze zgromadzonego sprzętu. Dlatego właśnie w pokoju gracza nie może zabraknąć prowadnic oraz maskownic do kabli. Dzięki nim przewody nie będą się plątać w bezładzie i w efekcie w razie potrzeby szybko odnajdziesz przewód, który chcesz odłączyć lub przepiąć.


Dobrym rozwiązaniem jest również zakup biurka wyposażonego w specjalne otwory oraz wbudowane prowadnice dla przewodów. W takim przypadku kable pozostaną jeszcze bardziej niewidoczne, a w rezultacie wnętrze stanie się funkcjonalne i estetyczne.

Wygodny fotel

Ból pleców spowodowany niekomfortowym oparciem fotela może skutecznie zepsuć nawet najlepszą rozgrywkę długo wyczekiwanej gry. Dlatego fotel w pokoju gracza jest szczególnie ważny – wszak z pewnością nie raz zdarzy Ci się spędzić nad jedną misją długie godziny. Fotel powinien być wyposażony w możliwość regulacji wysokości siedziska i kąta nachylenia oparcia. Dobrze sprawdzają się również zagłówki, dzięki którym można wygodnie oprzeć głowę.

Pozostałe wyposażenie

Pokój czy kącik dla gracza musi pomieścić nie tylko komputer, klawiaturę i inne sprzęty niezbędne do grania. Aranżując to miejsce warto uwzględnić również dodatkową powierzchnię do przechowywania różnych przedmiotów, co pozwoli na łatwiejsze utrzymanie porządku. Półki czy zasobniki na pudełka z grami z pewnością pozwolą łatwiej zapanować nad wieloegzemplarzową kolekcją.


Dodatkowo nic tak nie podkreśli charakteru kącika do gier, jak plakaty z postaciami wywodzącymi się z nich. W Internecie znajdziesz nie tylko postery utrzymane w stylistyce typowej dla gier komputerowych, ale też minimalistyczne plakaty wykorzystujące jedynie ich motywy. W ten sposób łatwiej dostosujesz dekoracje do aranżacji całego wnętrza.


Ponadto nie należy zapominać także o komfortowym oświetleniu. Główne źródło światła przy suficie nie wystarczy – na biurku powinna znaleźć się funkcjonalna lampka stojąca, której układ można regulować i dostosować do aktualnych potrzeb. W ten sposób nawet w niewielkim mieszkaniu stworzysz sobie komfortowe miejsce, w którym oddasz się swojej ulubionej rozrywce.

 

 

O autorze
StfuWiStfuWi
131 0

0 Komentarzy

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres [email protected]