Jak tanio kupować gry? - Publicystyka

30
StfuWi

Z roku na rok bycie zapalonym graczem stanowi coraz droższe hobby. Dawniej istniała wyraźnie zarysowana różnica w cenie pomiędzy tytułami przeznaczonymi na konsole oraz tymi, które są skierowane do posiadaczy komputerów osobistych. Jeśli sięgniemy pamięcią kilka lat wstecz przypomnimy sobie, że na większość gier komputerowych w zupełności wystarczyło 100 złotych, natomiast za najgorętsze tytuły musieliśmy zapłacić 120 złotych. Analogicznie wyglądała sytuacja w przypadku gier na konsolę z tą różnicą, że górna granica osadzona była, mniej więcej, 100 złotych wyżej.

W ubiegłym roku byliśmy świadkami głośnej premiery. Tym razem Blizzard po raz kolejny stanął w świetle reflektorów za sprawą stworzenia Overwatcha. Amerykański deweloper popłynął na fali popularności produkcji MOBA łącząc ten gatunek z pierwszoosobową grą akcji. Pomysł może i w istocie był innowacyjny, ale cena zdecydowanie osłabiła entuzjazm graczy. Żądając 200 złotych za grę na PC nawet najzagorzalsi fani Blizzarda zaczęli kręcić nosem.

Najpotężniejsze przedsiębiorstwa z branży wirtualnej rozrywki stają się coraz bardziej pazerne. Jak zatem tanio kupować gry w tych niesprzyjających warunkach?

Naszym sprzymierzeńcem często bywa postęp technologiczny. Pudełkowe wydania gier coraz częściej traktowane są jako przeżytek skierowany do dinozaurów. Według najmłodszych graczy napędy w komputerach mogą wyglądać równie tajemniczo, co myszy kulkowe czy też monitory kineskopowe wyposażone w to „dziwne pudło” z tyłu. Coraz większa popularność cyfrowych wydań gier to niepowtarzalna szansa, aby upolować naprawdę atrakcyjne okazje.

Prawdziwą skarbnicą tanich gier jest polska platforma g2a.com. Znajdziemy tam ogromną bazę zarówno klasycznych tytułów, jak i najnowszych hitów. Wszystkie gry dostępne są oczywiście w formie cyfrowej. Ogromną zaletą są promocje na gry, które zdają się nigdy nie mieć końca. Dodatkowym atutem jest zasięg działalności tej platformy. G2a współpracuje z ogromną liczbą Youtuberów gamingowych, letsplayerów czy streamerów. Jesteśmy przekonani, że zaangażowany jest w to niejeden z waszych ulubionych twórców. Za przykład może nam posłużyć chociażby Izak oraz zawodnicy Virtus.pro, a poza nimi tych osób jest znacznie więcej. Wystarczy, że rozejrzycie się po ich profilach w mediach społecznościowych, a zapewne znajdziecie kody rabatowe pozwalające na zyskanie dodatkowego, kilkuprocentowego upustu. W ten sposób możecie kupić najnowsze gry w atrakcyjnych cenach.

Najpopularniejszą alternatywą dla g2a jest platforma Kinguin, która również posiada obfitą bazę kluczy do gier w atrakcyjnych cenach. W przypadku tego sklepu również często można natrafić na ciekawe promocje. W dodatku, podobnie jak wcześniej, możemy wykorzystać metodę z kodami rabatowymi. Kinguin współpracuje z takimi twórcami jak PAGO czy Inetkox TV, lecz jest ich o wiele więcej.

Poza g2a oraz Kinguin na podobnej zasadzie działają platformy GamersGate oraz WinGameStore. Dodatkowym ułatwieniem podczas tropienia upragnionych gier jest baza danych zawarta na stronie lowcygier.pl. Znajdziemy tam na bieżąco aktualizowany spis dostępnych promocji na gry. Po odnalezieniu interesującego nas tytułu jesteśmy odsyłani bezpośrednio na stronę sklepu.

Kolejnym miejscem, gdzie możemy tanio kupić gry jest oczywiście platforma Steam. Poszukując wymarzonych tytułów warto przejrzeć tamtejszy sklep. Przeceny często pojawiają się nieoczekiwanie, więc opłaca się na bieżąco monitorować ofertę. Najlepszym rozwiązaniem jest jednak odłożenie gotówki i uzbrojenie się w cierpliwość oczekując na okresową wyprzedaż całego asortymentu. Takie wydarzenia zazwyczaj odbywają się jednokrotnie w każdym kwartale roku. Wówczas przeceny sięgają nawet 90%, a największe hity możemy kupić za półdarmo. W dodatku sklep jest zaledwie drobnym elementem całej platformy. Dzięki innym opcjom oferowanym przez Steam możemy od razu wypróbować nowe gry razem z przyjaciółmi.

Kolejnym sposobem, żeby tanio kupować gry jest wizyta na stronie alerabat.com. Witryna ta stanowi pozycję obowiązkową dla każdego łowcy okazji. Wystarczy, że w menu wybierzemy kategorię obejmującą gry. Wówczas otworzy się lista wszystkich ofert, które powinny nas zainteresować. Wśród setek, a czasem nawet tysięcy uzyskanych wyników znajdziemy informacje o przecenach, kody rabatowe, a także sklepy oferujące darmową dostawę. Jedyne co musimy zrobić to kliknąć w wybraną pozycję, a strona automatycznie przekieruje nas w odpowiednie miejsce bez konieczności zakładania konta. Na dobry początek warto sprawdzić promocje w sklepie Neonet zebrane przez AleRabat.com. W tym miejscu znajdziemy szereg informacji o przecenach oraz gotowych do wykorzystania kodów rabatowych.

Każda osoba szukająca tanich gier powinna przyjrzeć się serwisowi Amazon, który odważniej poczyna sobie na polskim podwórku. Amerykańska korporacja obok atrakcyjnych cen oferuje również błyskawiczną dostawę pozwalającą na odebraniu zamówienia już na drugi dzień. W dodatku nie musimy martwić się kosztami dostawy, gdyż dostarczenie przesyłki jest całkowicie nieodpłatne.

O autorze
StfuWiStfuWi
131 0

3 Komentarze

awatar
matiku003 (gość) rok temu

Polecam stronkę: https://www.g2a.com/r/gr-5cd45fe1af8cf świetne okazje dla graczy i nie tylko.

0 Odpowiedz
awatar
kuba (gość) rok temu

Ja kupuję tutaj https://www.g2a.com/r/user-5c02d72df38b0 od wielu lat i jestem bardzo zadowolony. Tanio, szybko polecam

0 Odpowiedz
awatar
Adrox (gość) 2 lata temu

Na Youtube jest pełno filmó na ten temat gdzie kupować tanie gry itp. Od siebie polecę np. ten : https://www.youtube.com/watch?v=x1Z11NwjV28

1 Odpowiedz