Instagram krótka historia fenomu ? - Publicystyka

00
Darius

Inwestycja jak się okazuje była trafna, ale z małym potknięciem. Jednym z większych zmian była zmiana regulaminu użytkowania, która powodowała, że przedsiębiorstwa zewnętrzne mogły kupować zdjęcia użytkowników co nie spodobało się około 10 mln odbiorców. Właśnie w taki sposób miesiąc 01.2013 zakończył się 10% spadkiem użytkowników. Jedną z większych zmian w podobnym okresie jest zakończenie współpracy z Twitterem - możemy się tylko domyślać, że było to celowe zagranie ze strony koncernu Facebook’a.

 

Ciągła metamorfoza i prawie same sukcesy

Wykupienie platformy instagram przez Marka Zuckeberg’a okazała się drogą usłaną różami.
Pomysł był krytykowany i traktowany jako dziwny wybryk młodego miliardera, naprawdę okazał się świetnym zagraniem na nosie konkurencji
i doskonałym zabiegiem marketingowym.
Problem dotyczący 10 mln spadkiem użytkowników był praktycznie jedynym poważnym błędem.

Rok 2015 stał się kluczowym dla modernizacji tej platformy. Zmianą uległ format dodawania zdjęć z 640 x 480 na 1024 x 780 co przyczyniło się na jakość fotografii dodanych przez użytkowników.

Reklama, którą w Polsce w 2016 roku mogliśmy publikować na Instagramie z pomocą Facebooka można zaliczyć jako duży plus wynikający choćby z ułatwienia dodawania użytkownikom reklamy na dwóch platformach z użyciem jednej.

Kolejną zminą były #HASZTAGI, których aktualnie można dodać aż do 30 (większa liczba sprawi, że nie wyświetli się żaden). Możliwość wyszukiwania profili oraz lokalizacji poprzez zmodernizowaną wyszukiwarkę stało się również kamieniem milowym w procesie zmiany oraz jednym z ważniejszych elementów strategii marketingowych wykorzystywanych przez domy mediowe, agencje reklamowe oraz software house.

Zmiany oczywiście przyniosły realny wzrost i to o 110% ! Rok 2016 zakończył się liczbą 200 mln użytkowników, którzy aktywnie korzystali z portalu - 60 mln zdjęć publikowanych na dzień i około 8 lajkowanych fotografii w przeciągu 1 sec - statystyki mówią same za siebie.

Więc instagram staje się wspaniałym narzędziem o dużym zasięgu, gratka dla domów mediowych oraz dużych marek, niestety w tamtym okresie nie było wiadomo, jak konkretnie zmonetyzować działania użytkowników. Jeszcze w roku 2016 powstawały firmy, które specjalizowały się w konwertowaniu kliknięć z postów bezpośrednio do stron z produktem.

Zmiany jakie przyniósł rok 2017 - zintegrowanie z instagramu z e-commerce spowodowały, że właściciele konto swobodnie, poprzez portal mogą dodawać produkty.

Możemy wyświetlić zdjęcie na którym znajdują się nazwy produktów oraz ich cena, po kliknięciu w jeden z nich przechodzimy do zdjęcia tylko z tym produktem co z kolei umożliwia nam już przejście do strony docelowej, sklepu online i tam finalnie możemy dokonać zakupu.


Jak widać praktycznie co roku jesteśmy świadkami modernizacji oraz unowocześnień Instagramu. Mankamentem mogą być te zmiany, które przychodzą z opóźnieniem do Polski - jak ecommerce mimo to instagram rośnie w siłę co sprawia, że zarówno dla odbiorców, jak i samych infuencerów instagram jest znakomitym portalem do budowania relacji.

O autorze
DariusDarius
881 2

0 Komentarzy

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres [email protected]