Czy smartfon jest w stanie zastąpić komputer? - Publicystyka

12
StfuWi

Smartfony to bardzo popularne urządzenia, bez których w codziennym życiu ciężko byłoby się obejść. Ich moc obliczeniowa nie ogranicza użytkownika wyłącznie do korzystania z internetu. Czy w związku z tym współczesne smartfony są w stanie zastąpić komputery?

Z raportu serwisu We Are Social, jasno wynika, że smartfony opanowały świat. Liczba użytkowników telefonów komórkowych w 2016 roku wyniosła 3,79 mld unikalnych użytkowników, czyli takich, którzy aktywnie korzystali ze swoich urządzeń. W sumie stanowi to 51% globalnej penetracji. Dane te pokazują jednoznacznie, że smartfony są wybierane chętnie i korzysta się z nich na co dzień w wielu sytuacjach.

Małe urządzenie, ogromne możliwości

Współczesne smartfony posiadają specyfikację, która jeszcze kilka lat temu mogłaby być przypisana do wielu komputerów z najwyższej półki. Rynek telefoniczny się zmienił i te urządzenia posiadają obecnie bardzo mocne procesory i dużą ilość pamięci RAM, która jest niezbędna podczas korzystania z aplikacji. Nie można zapominać również o grafice, która jest bardzo zaawansowana i pozwala na uruchamianie zaawansowanych gier. Wiele tytułów dostępnych na komputerach, można obecnie zagrać na komórce.

Na smartfonie można pracować 

Telefony są na tyle zaawansowane, że programy pakietu Office, takie jak Microsoft Word czy Excel, nie stanowią dla nich problemu. Mimo wszystko komórka nie jest w stanie w pełni zastąpić komputera, ponieważ w wielogodzinnej pracy mogłoby to być niewygodne. Dla wielu użytkowników telefon jest jednak narzędziem do kontynuowania pracy. Przykładem mogą być telefony marki Apple, które umożliwiają rozpoczęcie pracy na komputerze i dokończenie jej na telefonie, dokładnie w tym samym miejscu, gdzie praca została zakończona. Taka funkcja nazywa się Handoff i umożliwia nie tylko pisanie, ale również korzystanie z notatek czy przeglądanie poczty e-mail.

Współczesne smartfony mają ogromne możliwości i rzeczywiście do codziennej pracy mogą okazać się niezbędne. Ich możliwości mimo wszystko są nieco ograniczone, głównie ze względu na czas pracy na baterii, mały ekran oraz brak możliwości podłączenia np. pamięci masowej czy dysku zewnętrznego. Mimo to stanowią one doskonałe uzupełnienie dla komputera i wielu sytuacjach umożliwiają jego zastąpienie.

Na rynku jest ogromna ilość telefonów znakomitych marek takich jak Apple, Samsung czy Huawei. Zakup odpowiedniego smartfona nie jest łatwy. Wszystkie urządzenia będziesz mógł znaleźć w porównywarce telefonów na komórkomat.pl.

O autorze
StfuWiStfuWi
131 0

1 Komentarz

Razor rok temu

Poczekaj jak wyjdzie Windows 10 na smartfony i te zapowiadane zastosowania z tym związane ;).

0 Odpowiedz