3 sieciowe gry wideo, w które warto zagrać - Publicystyka

01
TommyLee

Gry wideo w ostatnim czasie cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze strony odbiorców. Na taki stan rzeczy wpływają nowe, charakteryzujące się coraz wyższym poziomem produkcje, ale także rosnąca popularność e-sportu. Powodzeniem cieszą się szczególnie tytuły umożliwiające grę w trybie online, ponieważ umożliwiają one rywalizację z wieloma graczami naraz. Jakie produkcje sieciowe są warte uwagi i w co zagrać?


Tom Clancy’s Rainbow Six Siege

Co prawda premiera tej produkcji odbyła się w 2015 roku, ale nadal jest to tytuł, który cieszy się zainteresowaniem. Czym jest Rainbow Six Siege? To strzelanka z perspektywy pierwszej osoby (FPS), która polega na wykonywaniu określonych zadań, przypisanych do konkretnej drużyny. Zawodnicy dobierani są w 5-osobowe składy i raz są atakującymi, a raz broniącymi. Cel ataku lub obrony może różnić się w zależności do trybu rozgrywki. Za grę odpowiada studio Ubisoft, a produkcja dostępna jest na platformy takie jak PlayStation 4, Xbox One czy Microsoft Windows. Przez długi czas po premierze gra cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, co przełożyło się na jej wysokie oceny w znanych portalach (np. Metacritic’u). Gracze szczególnie cenili sobie realizm, możliwości ingerencji w wirtualną rzeczywistość oraz nacisk na komunikację pomiędzy poszczególnymi graczami. Produkcja zmusza odbiorców do podejścia taktycznego i logistycznego, co dodatkowo zostało docenione przez krytyków. Producenci zadbali też o to, aby gracze szybko nie znudzili się rozgrywką, dlatego w trakcie kilku lat aktualizowano poszczególne elementy gry, dodawano nowych operatorów (postacie) czy mapy.

Apex Legends

Gra została wydana 4 lutego 2019, a już 8 lutego spółka Electronic Arts (wydawca gry) odnotowała największy od 2014 roku wzrost wartości spółki na giełdzie! Po 3 dniach od premiery na serwerach Apex Legends zameldowało się aż 10 milionów graczy, co sprawiło, że już 20 lutego 2019 roku ESL (międzynarodowa liga gier komputerowych) ogłosiła początek współpracy z tym tytułem. Na czym polega fenomen tej gry? Podobnie jak Rainbow Six, Apex Legends to strzelanka pierwszoosobowa z wykorzystaniem trybu battle royale, czyli rozgrywki wieloosobowej, w której różni gracze (od kilku do nawet kilkuset) walczą ze sobą tak długo, aż pozostanie tylko jeden żywy gracz lub drużyna. Zawodnicy są rozrzuceni po mapie, zbierają broń, naboje oraz pancerze, a tempo narzuca zmniejszający się z każdą rundą teren, na którym odbywa się rywalizacja. W jednej rozgrywce udział bierze 60 drużyn 3-osobowych, a do wyboru jest kilka postaci, które mogą się powtarzać, ale nie w obrębie tej samej grupy. Z uwagi na dużą liczbę graczy, która bierze udział w każdej rozgrywce, zalecane jest posiadanie nie tylko odpowiedniego sprzętu, ale także szybkiego łącza (np. takiego jak internet światłowodowy). To, co wyróżnia te produkcje na tle innych, to z pewnością fakt, że została ona udostępniona za darmo (jedynym wymogiem jest jednak posiadanie płatnego konta na danej platformie np. PlayStation 4 czy Xbox One), ale z wbudowanymi mikropłatnościami.

Battlefield V

Kolejna produkcja EA, która podbiła serca graczy. Jej premiera odbyła się 20 listopada 2018 roku i podobnie jak dwa poprzednie tytuły jest to strzelanka pierwszoosobowa. Akcje gier Battlefield rozgrywają się w czasach wojny (wietnamskiej, II wojny światowej lub fikcyjnych konfliktów). Jej zaletą są różne tryby rozgrywki, gdzie można walczyć zarówno przeciwko innym graczom online, jak i SI (sztucznej inteligencji). Najpopularniejsze to: Siły połączone, Szturm, Desant, Przełamanie, Dominacja czy Ostateczna rozgrywka. Co więcej, popularność rozgrywek battle royale sprawiła, że i ten tryb trafił do wyboru w najnowszym Battlefieldzie. Sam tytuł, podobnie jak dwie poprzednie gry, dostępny jest na platformach PlayStation 4 i Xbox One, a także na platformie firmy EA – Origin.

 

Artykuł sponosorowany

O autorze
TommyLeeTommyLee
1010 0

0 Komentarzy