• Strona główna
  • Jak zdobyć dużo golda w world of warcraft? - zawód górnik

Jak zdobyć dużo golda w World of Warcraft? - Zawód Górnik - Poradnik

09
Darius

Legion to ostatni dodatek do kultowej już gry MMO World of Warcraft, ten oczywiście sprawił, iż pojawiły się nowe możliwości olbrzymiego zarobku. Jest ich dużo - na tyle dużo, iż pozwolimy sobie opisać poszczególne metody w osobnych poradnikach.

 

Czym jest górnictwo? Z czym to się je?

Górnicy gonią za cenną i  bardzo użyteczną rudą, wydobywając ją bezpośrednio z ziemi przy użyciu swych kilofów. Znaleźć ją można prawie wszędzie, w każdym regionie Azeroth.

 

Sprzedaż

Przez to, że minerały są potrzebne do wytwarzania pierścieni, amuletów, zbroi, schodzą na aukcjach jak świeże bułeczki! 

 

Jak to działa?

Górnicy jako jedyni są w stanie zobaczyć złoża surowców na swojej mini mapie przy użyciu umiejętności znajdowania minerałów, następnie klikają na złoże prawym i je wydobywają. Potrzebują kilofów w celu rozbijania skały i odzyskiwania z niej cennej rudy, zaś by tę rudę przetopić, muszą znajdować się w pobliżu kuźni i pieca hutniczego. Im wyższy poziom wtajemniczenia tym lepsze rudy jesteśmy w stanie wykopać.

 

Pomocne Addony

W przypadku górnictwa są dostępne specjalne dodatki, które zdecydowanie ułatwią wam poszukiania cennych złóż. Podstatowym i najbardziej przydatnym jest GatherMate2, który pokazuje na mapie głównej potencjalnie położenie złóż. Wystarczy pobrać najbardziej aktualną bazę danych ze strony producenta. Zaznaczyć w opcjach, że chcemy tylko złożna górnicze i zaakceptować.

 

 

Opcji jest zdecydowanie więcej, addon pozwala na ustawienie najlepszej drogi wydobywczej. Dzięki czemu nasza trasa będzie lepiej zoptymalizowana, a co za tym idzie więcej zarobicie.

 

 

Świetną alternatywą GatherMate2 jest Gatherer, który posiada zbliżoną funkcjonalność.

 

Auctioneer to kolejny bardzo ważny addon. Odpowiada za optymalizację sprzedaży w domu aukcyjnym. Jak działa? Optymalizuje ceny i wystawia za nas wszystkie przedmiony po najbardziej odpowiednich cenach. Specjalny algorytm przelicza cały dostepny asortyment, który znajduje się w domku aukcyjnym, i na bazie jego wyliczeń ustala najlepszą cenę. Taką, która zapewni szybką sprzedaż.

 

 

Wystarczy wejść w zakładkę Appraiser wybrać rudę którą chcemy sprzedać. Kliknąć na przycisk Refresch i Post Items. W ten oto sposób najbardziej efektywnie zarobimy.

 

Gdzie i co zbierać?

 

Tak jak wcześniej wspomniałem w Legionie zostały dodane nowe złoża, za które zarobicie krocie. Leystone to bardziej pospolita odmiana i Felslate dużo rzadsza i oczywiście bardziej cenna.

 

LeyStone

Val'Sharah

Ta trasa jest zoptymalizowana pod kątem unikania dużej ilości mobów. Powinna być raczej bezpieczna i szybsza niż inne.

 

 

Suramar

Ta lokacja przeznaczona jest tylko dla 110 lvl. A więc gracze poniżej nie powinni tu zaglądać.

 

 

Azsuna

Miejsce bardzo specyficzne preferowane dla lepiej ubranych postaci z uwagi na to iż będziemy wypijać specjalne bazyliszki z których będziemy farmić nasze upragnione skały.

 

 

Felslate

Surumar

Sytuacja analogiczna do poprzedniej, farmimy specjalne bayliszki, z których możemy wyfarmić duże ilości Felslate. Tylko dla 110 poziomowych postaci.

 

 

W Surumar jest jeszcze jeden bardzo atrakcyjny spot, który zapewni Wam ogromne ilości złota. W bardzo krótkim czasie.

 

 

Val'Sharah

Dobrze zoptymalizowana trasa z małą ilością mobów. Szybki profit.

 

Pamiętajcie o tym, żeby wykopywać absolutnie wszystko. Bo w ostatecznym rozrachunku jeżeli uda wam się uzbierać pokaźną ilość rudy. Zarobicie ogromne ilości pysznego golda, którego potem będziecie mogli spożytkować na np. super drogiego mounta, czy WoW Tokena gwarantującego dodatkowe 30 dni gry.

O autorze
DariusDarius
881 2

0 Komentarzy