Pokój gracza - 5 rzeczy o które warto zadbać - Poradnik

00
TommyLee

Marzeniem każdego miłośnika gier komputerowych jest posiadanie własnego pokoju gamingowego, spełniającego funkcję domowego centrum wirtualnej rozrywki. Odpowiednio dobierając elementy wyposażenia można osiągnąć swój cel i stworzyć wymarzonu pokój gracza. O co warto zadbać i co trzeba zakupić? Oto 5 najważniejszych rzeczy, które powinno się uwzględnić.


Wydajny sprzęt gamingowy

Podstawowym elementem pokoju gracza jest nowoczesny sprzęt gamingowy. Optymalnym rozwiązaniem będzie komputer stacjonarny, z wydajną kartą graficzną, szybkim procesorem oraz odpowiednią ilością pamięci RAM. Miłym dodatkiem może się okazać stylowa obudowa, wyposażona w przezroczyste okno ze szkła hartowanego lub pleksi. Wśród akcesoriów nie może zabraknąć klawiatury z szybkim czasem reakcji, zestawu słuchawkowego z mikrofonem czy myszy wyposażonej w precyzyjny sensor. Kluczowe znaczenie ma także monitor, który powinien posiadać odpowiednie parametry oraz być ergonomiczny oraz chronić wzrok.  

Odpowiednie oświetlenie

Aby warunki w pokoju sprzyjały wirtualnej rozrywce, trzeba zadbać o odpowiednie oświetlenie pomieszczenia. Naturalne światło słoneczne nie powinno odbijać się od monitora, a poszczególne lampy oślepiać użytkownika podczas gry. Komfortowe zacienienie wnętrza mogą zapewnić zasłony lub rolety. Jako jedno ze źródeł światła sztucznego warto zastosować oświetlenie LED, które można rozmieścić na obudowie komputera oraz poszczególnych elementach wyposażenia np. biurku komputerowym. Lokalizując je w odpowiednich miejscach pokoju, uzyskać można oświetlenie stanowiska gracza niczym z filmu lub transmisji popularnego streamera.  

Wygodny fotel

Dobry fotel gaminowy to specyficzne krzesło biurowe, zaprojektowane specjalnie z myślą o użytkownikach komputerów. Tego rodzaju siedzisko jest nie tylko obrotowe i w pełni mobilne, ale też wyposażone w szereg udogodnień dla graczy. Fotele gaminowe posiadają wyprofilowane oparcia, wygodne podłokietniki oraz odpowiednie zagłówki. Ważnym elementem takiego mebla powinna być możliwość wielopłaszczyznowej regulacji, pozwalającej na dostosowanie wysokości siedziska oraz poziomu nachylenia oparcia do anatomii użytkownika.  

Komfortowe biurko gamingowe

Biurko dla gracza powinno być wygodne, a zarazem przestronne. Ten element wyposażenia znacząco wpływa na komfort podczas rozgrywki. Duże biurko gamingowe pozwala zmieścić nawet dwa monitory i jednostkę główną czyli komputer.  Biurka projektowane z myślą o graczach często wyposażone są w funkcję elektrycznej regulacji wysokości blatu. Pozwala to w pełni ustawić pożądaną wysokość biura względem pozycji co wpływ pozytywnie na komfort podczas grania jak i nasze zdrowie. Polski producent biurek gamingowych Mobiusdesk posiada w swojej ofercie kilka modeli, od tańszych biurek, po wersje elektrycznie podnoszone. Do każdego biurka można dobrać szereg modułów zwiększających jego funkcjonalność. Są to m.in. gniazda zasilające, gniazda USB, przepusty czy też oświetlenie LED.

Wyposażenie do nauki

Organizując pokój dla gracza, warto jednocześnie zadbać o stworzenie warunków pozwalających na korzystanie z pomieszczenia w innych celach. Miłośnicy wirtualnej rozrywki również mają swoje obowiązki, przez co często muszą wykorzystać komputer i biurko gamingowe także do nauki. Pomieszczenie warto wyposażyć w organizery na kable i akcesoria, które pozwolą na szybkie posprzątanie zbędnych rzeczy ze stanowiska. Pokój dobrze też uzupełnić licznymi pojemnikami i półkami na książki, szkolne wyposażenie czy materiały do pracy. Takie rozwiązanie zwiększa funkcjonalność wnętrza, a jednocześnie nie odbiera mu stylowego, gamingowego klimatu.

Źródło: https://mobiusdesk.pl

Artykuł sponsorowany

O autorze
TommyLeeTommyLee
945 0

0 Komentarzy