Jaki głośnik bluetooth do 200 zł? - Poradnik

20
TommyLee

Zabawa przy muzyce na wolnym powietrzu, podobnie jak imprezy domowe – wygląda w dzisiejszych czasach zasadniczo inaczej, niż jeszcze dziesięć albo dwadzieścia lat temu. Przenośne odtwarzacze CD odeszły do lamusa. YouTube bardzo często spełnia rolę szafy grającej, z której korzysta się przy pomocy smartfona. Gdy chodzi o nagłośnienie – rynek oferuje nam obecnie szeroką gamę głośników bluetooth. Przyjrzyjmy się możliwościom, jakie możemy wziąć pod uwagę, gdy mamy nieco mniej zasobny portfel.

IBOX NEMO WATERPROOF – niedrogi i wytrzymały

Jednym z wariantów tego typu sprzętów, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród rodzimych klientów, jest na przykład niedrogi IBOX NEMO WATERPROOF IGBTM11. To bardzo dobra propozycja, gdy weźmiemy pod uwagę stosunek ceny do jakości wykonania. Mimo niewielkich rozmiarów, ten niewielki głośnik może pochwalić się całkiem przyzwoitą mocą – 5W. Jest to prawdopodobnie najważniejszy parametr, na jaki najczęściej zwracamy uwagę. Od mocy głośnika zależy, z jak głośną muzyką będziemy mieć do czynienia.

Innym niewątpliwym plusem jest wysoki poziom wodoszczelności. Dzięki zastosowanym w tym modelu rozwiązaniom – głośnik nie tonie, gdy wpadnie do wody, lecz unosi się na jej powierzchni. Wersja interfejsu bluetooth, jaką proponuje tutaj producent, również nie powinna budzić niezadowolenia. Transmisja dźwięku odbywa się sprawnie, a samo brzmienie, choć może niecospłaszczone, jest całkiem satysfakcjonujące. Parowanie smartfona z IBOX NEMO wymaga pewnego know-how, jednak nie jest zadaniem przerastającym umiejętności przeciętnego posiadacza nowoczesnego telefonu.

Dwie ciekawe propozycje do JBL

Innym, cieszącym się dużą popularnością producentem urządzeń nagłaśniających, przeznaczonych dla szerokiego odbiorcy, jest firma JBL. W interesującym nas zakresie cenowym, warto zwrócić uwagę na dwa modele: JBL GO 2 oraz JBL Clip 3. Poza dobrą jakością dźwięku (szczególnie miłego dla ucha brzmienia basów, z czego znany jest ten dostawca), model GO 2 jest atrakcyjny przede wszystkim ze względu na dużą pojemność baterii. W pełni naładowany akumulator powinien wystarczyć na 5 godzin pracy. Najnowsze głośniki Bluetooth od JBL to także wysoki standard wykończenia i dobre materiały wykorzystane do budowy sprzętu.

Z kolei JBL Clip 3 to wytrzymałe urządzenie o bardzo przyjemnym dla oka wyglądzie. Sprzęt jest mały oraz niezwykle poręczny i zgrabny. Potrzeba co prawda kilku chwil, żeby przyzwyczaić się do tego, jak się nim steruje. Estetyczny i praktyczny klips przyda się podczas spaceru lub przejażdżki rowerowej. Brzmienie nie powala na kolana, ale nie występują wyraźne i psujące przyjemności słuchania zniekształcenia dźwięku.

Blaupunkt – czyli udana inwestycja

Głośnik mobliny Blaupunkt BT20BK to również warta rozważenia propozycja. Urządzenie nawiązuje wyglądem do tradycyjnych urządzeń tego typu, będzie więc z pewnością nie lada gratką dla tradycjonalistów. Zastosowanie USB oraz AUX gwarantuje, że Bluetooth Blaupunkt BT20BK będzie nagłaśniał muzykę z różnorodnych źródeł. Możliwe jest słuchanie muzyki z dowolnego nośnika z łączem USB (jednak pojemność nie może przekraczać 32 GB). Co jeszcze istotne, głośnik ma wbudowany tuner radiowy oraz pamięć o pojemności 40 stacji. Mamy tutaj także do dyspozycji przyzwoity akumulator. Sprzęt działa 3 godziny po jednym naładowaniu. Dźwięk, jaki oferuje omawiane urządzenie powinien zadowolić również bardziej wymagających klientów.

Technologie, powiązane z możliwościami smartfonów, rozwijają się w zawrotnym tempie - widać to także na przykładzie głośników mobilnych. Ten krótki przegląd głośników bluetooth z niższej półki nie wyczerpuje tematu, jednak – wspomniane wyżej urządzenia są charakterystycznymi przykładami często kupowanych produktów z tego segmentu akcesoriów, powiązanych ze współczesnymi telefonami.

 

Artykuł sponsorowany

O autorze
TommyLeeTommyLee
1024 0

2 Komentarze

awatar
Piki (gość) 2 miesiące temu

Za mniej niż 100 zł można kupić Philipsa BT55. Gra bardzo fajnie i występuje w kilku weriach kolorystycznych.

0 Odpowiedz
awatar
Damian (gość) 8 miesięcy temu

Ja bym dorzucił tu jeszcze Tronsmart Element T6 na polskim geekbuying chodzą po 150 zł. Gra bardzo fajnie

0 Odpowiedz

Najpopularniejsze newsy

Najnowsze recenzje

    Dołącz do zespołu Gamedot

    Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

    Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres redakcja@gamedot.pl